Початкову школу із вересня переводять на нову програму навчання

З нового навчального року школярів розвантажать і більше уваги приділятимуть навичкам застосування знань у повсякденному житті.

З вересня 2016 року українські школи переходять на оновлені програми навчання.

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Наразі змінено всі 14 програм для 1-4 класів з українською мовою навчання. Програми будуть затверджені Колегією МОН 4 серпня, обговорені на вчительських конференціях і запроваджені в школах вже з 1 вересня 2016 року", - зазначила вона.

За словами Гриневич, після оновлення програм буде знято обов'язковий розподіл годин, тобто вчитель сам вирішуватиме, яку тему скільки викладати.

"Самі ж теми приведено до вікових особливостей дітей. Так, згідно з програмою для початкової школи з англійської мови, першокласники, шестирічні діти, вже мали писати слова і речення. Відтепер перші півроку на англійській в 1-му класі буде лише усний курс, діти вчитимуться говорити. Також в українській мові знято вимоги будувати схеми речень і речення за схемами, а більше уваги буде приділено розвитку усного мовлення дітей", - пояснила міністр.

Окрім програм, змінять і методичні рекомендації та орієнтовні вимоги до оцінювання досягнень учнів, зокрема, вчителям рекомендуватимуть писати з дітьми олівцем замість ручки, що, на думку Гриневич, допоможе першачкам не боятися помилок і формувати позитивне сприйняття навчального процесу.

Ще однією зміною у початковій школі стане зняття вимоги перевірки читання дітьми на швидкість, натомість вчителі мають розвивати усвідомлене читання.

Міністр освіти і науки також анонсувала представлення на серпневій конференції концепції "Нової української школи", яку у вересні винесуть на громадське обговорення.

"Коротко, в чому полягає концепція "Нової української школи". Ми переорієнтовуємо навчання з засвоєння величезної суми знань, на освоєння компетентностей. Компетентності – це ядро знань, які необхідно знати дитині, вміння їх застосовувати, навички для вирішення життєвих проблем, а також ставлення і цінності, які потрібно засвоїти сучасній людині. Зараз не проблема дістати інформацію, якщо вона тобі потрібна, проблема – правильно використати цю інформацію для вирішення поставленої задачі, критично переосмислити та проаналізувати її. Саме на це буде спрямована нова українська школа", - додала Гриневич, зазначивши, що Україна приєдналася до міжнародного дослідження PISA, яке дозволяє оцінити, наскільки учень може застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях і чи готовий до повноцінної участі в житті суспільства.

Нагадаємо, раніше в Міносвіти розповіли, що з 2018 року українські школярі перейдуть на дванадцятирічну систему навчання, але нинішні учні закінчать школу за одинадцятирічною системою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: