"Почнемо труїти, як щурів": на Закарпатті найманці на замовлення РФ розклеювали листівки з погрозами угорцям

Киянин та двоє переселенців з Луганська кажуть, що знайшли оголошення в Інтернеті, а замовники пообіцяли їм $500.

СБУ та поліція Закарпаття викрили злочинців, які поширювали антиугорські листівки в Берегові Закарпатської області. Ними виявилися киянин і двоє переселенців з Луганська. Усі троє діяли на замовлення російських кураторів.

Про це повідомляють пресслужби СБУ і поліції області. 

Фігуранти розклеїли листівки з погрозами угорській національній меншині в місті Берегово Закарпатської області. На одній зі світлин із зображенням такої листівки міститься текст: "Мадярів на ножі!!! Геть з україньскої (української. - Ред.) землі! Даємо вам один тиждень і почнемо труїти як щурів ! Слава нації !!! Смерть ворогам !!!". 

СБУ

Як розповіли самі підозрювані, вони шукали роботу через оголошення в Інтернеті і натрапили на пропозицію розклеїти провокативні листівки. Щоб надати "особливого забарвлення" цій акції, російські куратори попросили зробити це напередодні травневих свят. 

В СБУ зазначають, що зловмисники погодилися на підривну діяльність всього за $500. Ці кошти в російських рублях перерахували на платіжну картку одного з фігурантів.

Відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.161 ККУ (порушення рівноправності громадян залежно від їх національної належності, поєднані з погрозами), у межах якого проведено низку обшуків за місцями проживання та затримання фігурантів. Правоохоронці вилучили російську символіку, а також інші речові докази протиправної діяльності.

Зловмисники зазначають, що "роботодавець" їм невідомий, дії координувалися тільки за допомогою Інтернет-зв’язку. Однак правоохоронцям вже відомо, що замовником є особа з Російської Федерації.

Усім трьох фігурантам повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.