Поцілунки, інтим та зізнання у Мережі: як і коли проявляється перше кохання в сучасних дітей

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Поцілунки, інтим та зізнання у Мережі: як і коли проявляється перше кохання в сучасних дітей

pixabay.com

Статистика свідчить, що підлітки нині отримують інтимний досвід у 12-річному віці.

Про кохання говорять нині не тільки старшокласники, це не дивина навіть у першому класі. Якщо раніше проявами симпатії були листування на уроках, смикання за коси та написи на асфальті, то тепер почуття вимірюються у "лайках" в Мережі. Сердечні справи сучасне покоління обговорює спокійно і не соромлячись. Вони переписуються у Мережі "24 на 7".

Журналісти у спецпроєкті "Покоління" з'ясовували, як і коли проявляється перше кохання в сучасних дітей, які їхні перші побачення та чи варто батькам перейматися. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наймолодшим експертам, які прийшли коментувати тему журналістів, 10 років. Одна з дівчаток навіть зізналася, що нині закохана. А її однолітка додала, що вже навіть цілувалась.

Психологи, тим часом заспокоюють і кажуть, що людина здатна усвідомити любов навіть у п'ятирічному віці.

"Давайте ми позначимо глибину переживань, яка багато в чому залежить від інтелекту. Можливості нашого інтелекту переварити це переживання", — зазначає психолог.

"Покоління": як і коли вперше закохуються сучасні підлітки

"Покоління": як і коли вперше закохуються сучасні підлітки

Сексолог додає, що справа не лише в інтелекті. А й у тому, що в сучасного покоління статеве дозрівання починається раніше.

"Статеве дозрівання починається вже від 8 років. У 9 -10 років буває менструація, уже набагато раніше вони стають дорослими", — пояснює фахівець.

Дослідження ЮНІСЕФ доводять, що кожен десятий підліток нині отримує інтимний досвід в 12 років і раніше.

Наталя Єжова статистиці схильна вірити. Попри те, що виросла в консервативній родині, своїх дочок-підлітків виховує відкритіше і відверто говорить з ними про інтимні стосунки.

"Батьки кажуть, що коли говоритимуть зі своїми підлітками про секс, то вони всі побіжать займатися ним. Але якщо з ними не говорити про це, то вони все одно будуть займатися ним. Але так, що можуть накоїти помилок", — розповідає фахівець.

Більшість опитаних нами підлітків зізналися, що відповіді на важливі питання шукають в інтернеті. Бо кажуть, їм соромно про це говорити з батьками.

Водночас експерти радять батькам бути відвертішими із дітьми і все делікатно їм пояснювати. Психолог зауважує, що батькам може здаватися, ніби вони можуть підготувати дитину до першого кохання, але насправді це неможливо зробити.

"Це почуття, яке повинно змінити дитину, її ставлення до себе, її життєві установки... І нині у 10 років вони мислять як 13-річні. Але іноді 18-річні теж мислять, як у 13. Тому деякі дорослі губляться, скільки ж років дитині", — каже психолог.

Тим часом 11-річний Семен розповідає, що на танцях познайомився з Алісою, яка старша від нього на три роки. Згодом зрозумів, що має почуття до неї. Коли в повідомленні зізнався дівчинці у коханні, вона не відповіла нічого.

"І він мені пише: "Сумую за твоєю красою". Це і приємно, і несподівано було. Але що відповісти, я теж не знала", — зауважує Аліса.

Батьки, своєю чергою, такою відвертістю були шоковані, але заборонити сину любити не можуть.

"Я ж не можу сказати: ні, це не любов. Звідки я знаю, а раптом у нього любов в 11 років сильніша, аніж у мене була в 20", — каже мама.

Водночас, у Держкомстат наводять статистику, що кількість ранніх шлюбів за 5 років зменшилась майже удвічі. Торік, у віці від 18 до 20 одружилися майже три тисячі хлопців, а заміж вийшли понад 16 тисяч дівчат. Більшість оформлюють стосунки після 20-річного віку.

Наступна публікація