Подарунки чиновникам від підлеглих будуть вважати хабарем

У той же час подарунки вчителям і лікарям хабарем вважатися не будуть.

 Новий закон про корупцію, який Верховна рада планує розглянути на цьому тижні, забороняє чиновникам брати подарунки від підлеглих, заявив народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Володимир Олійник. Про це повідомляє "Дело".

"У статті восьмий нового закону прописано, що взагалі від однієї гривні і вище категорично заборонено приймати подарунки від тих, хто є твоїми підлеглими", - підкреслив Олійник.

За його словами, встановлено також, які максимально розміри можуть мати у грошовому еквіваленті подарунки, які приймаються державою - це 50% відсотків від мінімальної заробітної плати.

"Якщо ти порушив ці правила і привласнив більше, то це вважається розкраданням державного майна. Тому що в цьому випадку подарунок стає або державною власністю, або власністю органів місцевого самоврядування. І загальна сума подарунків за рік не може перевищувати однієї мінімальної зарплати", - підкреслив Олійник.

У той же час подарунки вчителям і лікарям хабарем вважатися не будуть.

"Коли закон (про корупцію - ред.) набуде чинності, за "дрібні" подарунки, наприклад пляшку коньяку лікуючого лікаря, залучати до відповідальності вже не будуть. Адже десь ми ризикуємо пів-країни пересаджати!», - заявив, у свою чергу,  заступник голови комітету ВР з питань боротьби з оргзлочинністю Олександр Буджерак.

За його словами, він 36 років був начальником ОБХС у Хмельницькій області і знає, що до хабарництва схильні всі.

Бдужерак зазначив, що новий закон змістить акценти в боротьбі з корупцією - головним фронтом роботи стануть не дрібні чиновники (яких, тем не менш, будуть продовжувати карати), а міністри і їх заступники, керівники обласних та райадміністрацій.

Читайте також:

70% українців дають лікарям хабарі

Янукович: корупцією в Україні займається не більше 5% громадян

В Україні бракує чіткого визначення "хабара"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: