Подарунок з минулого: під Запоріжжям знайшли гребінь, який належав графині Канкріній
Гребінець для волос, який належав графині, знайшли у селі Веселянка.

У селі Веселянка Запорізької області під час земельних робіт знайшли жіночий гребінь для волосся. Ймовірно, він належав графині Ніні Канкріной, яка мешкала тут зі своєю родиною.
По історію гребінця розповіли у історико-дослідній спілці "Ритон".
Подарунок з минулого
В останні дні 2020-го року місцевий фермер виконував земельні роботи у селі Веселянка. Неподалік цієї ділянки був маєток графа Канкріна. На місці оранки дослідники знайшли пластмасовий гребінець. На вигляд він не мав нічого особливого, окрім фірмового клейма у вигляді черепашки.
Місцеві дослідники з'ясували, що гребінець зроблений у Німеччині на фабриці Schildkrot.
"Як виявилося, вироби на яких є таке клеймо, мають свою цікаву історію. Німецька фірма"Schildkrot". Заснована у 1873 році і була найвідомішим виробником предметів з целулоїду в Європі та світі. Вироби цієї фірми: м'ячики для тенісу, ручки для зонтів та звісно дитячі ляльки, які й досі є еталоном. Були дуже популярні в кінці 19 та початку 20 століть. І як можемо дізнатись, особливо популярна продукція з фірмовим клеймом це якраз гребінці,один з яких потрапив і до нас в руки!", - розповідає дослідник Євген Хмелевськой.
Родина Канкріних
За словами дослідників, землі сел Григорівки і Веселянки у Запорізькій області в спадок отримали сини міністра фінансів російської імперії Єгора Францевича Канкріна. Тут жили родини Олександра Єгоровича і Віктора Єгоровича Канкріних. Свого часу вони обіймали посади голів земських управ, мирових судей, ватажків дворянства і інші. Син Віктора - Іван Вікторович Канкрін з 1908 по 1912 роки був губернатором Бессарабії.
"Увага припала на історію цієї родини, саме тому, що в одному місці, в 15-ти кілометрах від міста Запоріжжя залишилось три цікаві історичні об'єкти: церква, лікарня і школа, які пов'язані з родом Канкріних. Пошуки інформації дали розуміння, що історія родини майже суцільна біла пляма. Вдалося знайти залишки першої Церкви, яку побудували Канкріни і родинний склеп. Дослідження тривають. Сподіваємось, що вдасться не тільки відродити історію, а й зберегти об'єкти, які справді заслуговують уваги", - розповідає дослідниця Анна Головко.
Росла без матері і була улюбленицею батька
Дослідниця Анна Головко розповідає, що графиня Ніна Канкріна, якій, за припущеннями істориків, належить знайдений гребінець, народилась 7 лютого 1887 року в селі Веселянка, у родині мирового судді і ватажка дворянства Олександрівського і Маріупольського повітів графа Івана Вікторовича Канкріна і його двоюрідної сестри Марії Олександрівни.
Разом з народженням доньки в родину, де панувала любов і щастя, прийшла трагедія. Насолодитися своїм материнством доля не дала жінці, і Марія Олександрівна Канкріна померла від ускладнень, викликаних під час пологів. 5 березня 1887 року померлу графиню поховали біля домового Храму в саду маєтку Канкріних в селі Веселянка.
Ніну Іванівну охрестили в Храмі Святої Катерини в Царициному Куті. Хрещеними батьками дівчинки стали її дядько Дмитро Олександрович Канкрін і бабуся Олена Дмитріївна Канкріна. Іван Вікторович звільнився з посади і присвятив себе семье.
Дослідники говорять, що фото родини Канкріних майже не збереглися, але відомо, що дівчинка Ніна стала улюбленицею батька і мала чудові стосунки з братами.
В 20 років Ніна Іванівна вийшла заміж за барона Костянтина Миколаєвича Розен.
У подружжя народилось троє дітей: Андрій (9 березня 1909 р.), Кирило(23 вересня 1910 р.) і Марія (4 вересня 1912 р.).
Смерть дітей і життя у Парижі
Як розповідає дослідниця Анна Головко, революційні події стали вкрай трагічними для родини Розен. В 1920 році на кораблі Брауенфельз, разом з братом Володимиром, чоловіком і дітьми Ніна Іванівна відправляється з Новороссійська на острів Лємнос. Кораблі перевантажені людьми, що ніде навіть стояти, починаються епідемії, бушує тиф. На острові подружжя одне за одним втрачає усіх своїх дітей.
Ніна і Костянтин Розен до кінця своїх днів прожили у Парижі. Дітей у них більше не було. Барон Розен став постійним редактором "Вестника Кавалергардской семьи".
Померли Ніна і Констянтин в 1956 році, поховані на кладовищі Сент-Женев'єв-де-Буа , департамент Эссонн , Іль-де-Франс , Франція.
Свого часу родина графа Івана Канкріна чимало зробила для розвитку села Веселянка. За кошти графа у селі збудували школу з обсерваторією, лікарню, церкву. Дворян вигнали з села у 1917 році.
Нагадаємо, що єгипетські археологи виявили древній храм, якому понад 4 тисяч років. Дослідники випадково натрапили на нього у селищі неподалік Каїра.
Відео Унікальна знахідка: єгипетські археологи виявили древній поховальний храм
Унікальна знахідка. Єгипетські археологи виявили древній храм, якому понад 4 тисяч років. Дослідники випадково натрапили на нього у селищі неподалік Каїра. При тому, що розкопки там тривали 13 років поспіль, відкриття вдалося зробити лише зараз. Храм виявився поховальним. Належить він дружині Фараона Теті - Королеві Неаріт. Усередині знайшли десятки трун з муміями. Чиї вони - поки що загадка.
