Для цього створили 300 фіктивних фірм.
СБУ викрила посадовців Державної податкової служби, які сприяли виведенню в тіньовий сектор економіки понад 500 мільйонів гривень щомісяця.
Як повідомляє Служба безпеки, для реалізації оборудки посадовці вступили у змову з власниками ІТ-підприємства, яке розробляє програмне забезпечення для ДПС і знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів ДФС України.
"Для реалізації оборудки посадовці департаменту обслуговування платників та інформаційних технологій, департаменту моніторингу ризикових операцій і доходів ДПС України спільно зі службовцями ДПС у Київській, Львівській, Миколаївській, Волинській та Донецькій областях і місті Києві вступили у змову з власниками ІТ-підприємства. Ця компанія здійснює розробку відповідного програмного забезпечення для ДПС та знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів ДФС України", - йдеться у повідомленні.
У СБУ додали, що для незаконного виведення коштів використовувались понад 300 фіктивно створених фірм, які через проведення безтоварних операцій штучно формували податковий кредит замовникам.
За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії. Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади із штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пресслужба ДПС повідомляє, що 15 січня в Державній податковій службі проходять планові слідчі дії у повному співробітництві із керівництвом СБУ. Жодних обшуків у Голови ДПС Сергія Верланова або інших керівників підрозділів не проводиться.
Нагадаємо, 4 січня за результатами роботи системи моніторингу податкових ризиків під час реєстрації податкових накладних-розрахунків коригування від 23 березня 2018 року до 31 грудня 2019 року було зупинено реєстрацію 354 065 ПН/РК. Таким чином, за цей період податкова запобігла реєстрації безпідставного податкового кредиту на суму 8,4 мільярда гривень.