Податкова не може виконати дохідну частину бюджету

Порівняно з квітнем прибутки держскарбниці скоротилися на 1,34 млрд гривень.

До загального фонду держбюджету в травні поступило 17,858 млрд гривен при запланованих 24,81 млрд гривен, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Все идет не по плану".

Порівняно з квітнем прибутки держскарбниці скоротилися на 1,34 млрд грн, що дивно, адже на травень доводиться крайній термін сплати податку на прибуток за I квартал. Хоча планові прибутки загального фонду держбюджету виконані не були, надходження травня перевищили показники аналогічного місяця минулого року на 12,2%.

Невиконання планових прибутків казни спостерігається вже п'ять місяців підряд, притому що в січні-березні промислове виробництво виросло на 10,8% (у квітні прискорилося до 12,6%), а ВВП - на 4,8%. За даними джерела в Адміністрації президента, планові показники за п'ять місяців виконані усього на 92,4%.

У Державній податковій адміністрації (ДПАУ) неохоче говорять про свої результати. Співрозмовник в ДПАУ відмітив, що минулого місяця Мінфін надав їм три різні плани.

"У нас в травні була дуже складна ситуація - виконання по акцизах і ренті. Не зібрали потрібний об'єм ні ПДВ, ні податку на прибуток",- сказав він. До загального фонду податківці перерахували 10,9 млрд грн, а відшкодували ПДВ всього на 1,2 млрд грн, заощадивши частину бюджетного ресурсу.

Раніше об'єм відшкодування щомісячно складав 2-3 млрд грн. Зараз Мінфін готує випуск облігацій з прибутковістю 5,5% для погашення боргу по відшкодуванню ПДВ на суму 20 млрд.

Як повідомлялося, профіцит державного бюджету України в квітні 2010 року склав 1,705 млрд грн., тоді як в березні був зафіксований дефіцит на рівні 0,691 млрд грн.

Згідно з повідомленням, в цілому в січні-квітні-2010 держбюджет зведений з дефіцитом на рівні 3,765 млрд грн., тоді як звідний бюджет (державний і місцеві) - з дефіцитом 1,82 млрд грн.

Читайте також:

Янукович визначив, хто платитиме більше податків

У квітні доходи держбюджету вперше перевищили витрати

МВФ відмовить Україні у черговому кредиті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: