Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Сірі схеми" бізнесу Авакова. ЗМІ дізнались, як фірми міністра МВС заробляють мільйони

Родинна бізнес-група голови МВС дивним чином досягає успіхів у податковій "оптимізації".

За 2014 рік близькі до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова газовидобувні фірми недоплатили до державного бюджету 98,2 млн грн.

Про це йдеться в журналі "Новое время".

За 2014-2015 роки сім'я Авакова повернула практично все, що втратила за часи президентства Віктора Януковича. Заробити вдалося завдяки схемі "видобуток газу – заниження його вартості – "оптимізація податків".

Ядро бізнесу Авакова – харківська група "Інвестор", де дружина міністра є мажоритарним власником компанії. В "Інвестор" входить компанія "Енергія-95", яка має ліцензії видобувати газ на Денисівському та Мар'їнському родовищах.

У 2014 році із Денисівського родовища видобули 171,8 млн куб. м газу. Проте чистий прибуток становив лише 11 млн грн. Як пише видання, у той самий період компанія Укргазвидобування отримала понад 300 млн грн прибутку на тій самій кількості видобутого газу.

Нардеп із фракції "Самопоміч" Вікторія Войцицька переконана, що на Денисівському родовищі використали одну із найефективніших схем зі зменшення оподаткування – створення спільної діяльності. У такій схемі один учасник повинен реалізувати продукт за "оптимальними" цінами, які значно нижчі, ніж ринкові. За рахунок цього зменшується відрахування податку на прибуток.

За словами експертів журналу, різниця між ціною закупівлі та ринковою ціною дістається добувачам. А посередники отримують свій "відкат". Через махінації з Денисівським родовищем держбюджет не отримав 18% податку. 

Експерт аудиторної компанії E&Y Павло Демчук, допускає, що в цій схемі компанії-посередники діють як конвертаційні центри, що допомагають переводити готівку. Видання наголошує, що за цим можуть стояти офшорні структури, які працюють в режимі низьких податків. Якщо офшори дійсно залучені до "схеми", то це є порушенням українського законодавства, наголошує експерт видання.

"Проте є одне але. Податкова ходить в гості не до тих, хто при владі, а туди, де можна наживитися", - каже Демчук.

Як зауважує видання, така сама схема "оптимізації" спрацювала на Сахалінському родовищі, власником якого є колишній водій Авакова, його багаторічний бізнес-партнер і народний депутат фракції "Народний фронт" Ігор Котвіцький. Як наслідок - у держбюджет не надійшли 15,7 млн грн податків.

У справах щодо Денисівського та Сахалінського родовищ йдеться про вивід з-під фіскального навантаження понад 37 млн дол. "Випадково практично таку ж суму Ігор Котвіцький вивів у Панаму влітку 2015 року", - коментує Войцицька.

Крім того, видання стверджує, що Аваков обзавівся серйозною групою озброєної підтримки - завдяки йому в МВС створили батальйон Азов, який згодом став полком. 

Нагадаємо, що на початку грудня минулого року бізнесмен Костянтин Григоришин повідомив, що Арсен Аваков не повернув йому 12 млн доларів. За словами російського олігарха, кошти були видані під вибори у 2007 році. Своєю чергою, міністр Аваков заявив, що "у нас багато божевільних, вони люблять складати небувальщини...".

Залиште свій коментар

Вибір редакції