"Поділимо всі виклики на 4 типи": Степанов розповів, як зміниться час прибуття "швидкої" 2021 року

"Поділимо всі виклики на 4 типи": Степанов розповів, як зміниться час прибуття "швидкої" 2021 року

Наступного року обіцяють поліпшити показник вчасного прибуття "швидкої".

У 2021 році в Україні зміниться алгоритм виклику екстренної медичної допомоги. Це має зменшити час прибуття "швидкої" та полегшити визначення її маршруту залежно від стану пацієнта. 

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на брифінгу 12 вересня, вітаючи медиків з Всесвітнім днем працівників екстренної медичної допомоги. 

"У 2021 році змінюються алгоритми диспетчеризації. Тобто ми будемо ділити всі виклики на 4 категорії. Це - критичний, терміновий, невідкладний і непрофільний. Це безпосередньо впливає на час доїзду. Якщо це критичний виклик, то "швидка" повинна бути практично миттєво на місці", - повідомив Степанов. 

Він також зазначив, що на сьогодні повністю в час прибуття вкладаються 31% "швидких", а вже 2021 року МОЗ хоче збільшити цей показник до 60%, 2022 року - 75%, 2023 - 85%. 

Крім цього, 2021 року має змінитися принцип екстериторіальності - пересування "швидких" між областями. До пацієнта повинна приїхати "швидка допомога", яка перебуває найближче до нього, а не залежно від місця прописки, районного поділу тощо. Також чітко визначатиметься маршрут  доїзду швидкої залежно від стану пацієнта.

Міністр водночас додав, що все це можливо, коли буде справедлива зарплата медичних працівників. МОЗ пропонує збільшити її. На "екстренку" вже підвищили тариф, додатково виділивши 1 260 000 гривень. Цього року, планують докупити ще близько 400 автомобілів "швидкої допомоги".

Нагадаємо, від вересня і до кінця 2020 року українські медичні працівники отримуватимуть доплати до своїх зарлат. На це у бюджеті передбачено майже шість мільярдів гривень (5 995 000). 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів