Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Події у Калинівці спровокували кілька розосереджених вибухів на території складів

Про це заявив на засіданні комітету з питань нацбезпеки член комісії з розслідування інциденту.

За два роки хаотичних вибухів на артскладах Україна втратила вп'ятеро більше боєприпасів, ніж за час проведення АТО. 130 тисяч тонн через пожежі проти 24 тисяч тонн – використаних на Донбасі. Такі цифри озвучили на засіданні комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони України, передає кореспондент ТСН.

За підсумком засідання  комітет вирішив звернутися до президента щодо звільнення начальника Генштабу Муженка. Цьому рішенню передували суперечки.

На засіданні згадували Балаклію, після якої ухвалили рішення про розосередження снарядів по різних складах. Це питання сьогодні поставили заступники міністра оборони та заступнику голови генштабу. Оскільки очільники оборонних відомств на засідання не прийшли.

ВідеоНа засіданні комітету ВР розглянули дві можливі причини вибухів у Калинівці

"Зараз ми перебуваємо на п'ятому місяці виконання цього плану. За цей час реалізовано близько 1,2% плану", - повідомив заступник міністра оборони Ігор Павловський про розосередження боєприпасів.

Розосередження складів, виділення додаткових коштів та додатковий комплекс заходів – за півроку Генштаб не виконав жодного пункту, заявив голова комітету Сергій Пашинський, хоча під ці потреби було виділено понад 300 млн грн.

Ті боєприпаси, що були списані ще 30 років тому, перебувають поруч з новими, їх ніхто не доглядає, їхній технічний стан невідомий.

Залишилось дві версії подій у Калинівці – диверсія, але без участі безпілотників, або службова недбалість.

"Ми округлились до двох версій і найближчим часом слідство їх оприлюднить. Але ми розуміємо, що вибухи сталися всередині складів, і був не один вибух, було декілька осередків", - повідомив директор київського науково-дослідного інституту Олександр Рувін, який входить до слідчої комісії.

Нагадаємо, комітет збирався розглянути внесені президентом закони щодо реінтеграції Донбасу, але депутати взяли паузу до ранку, аби ознайомитись з текстами запропонованих документів.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції