Події в Криму Порошенко назвав "екологічною катастрофою"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент вважає, що Україна має втрутитися у ситуацію.

Президент Петро Порошенко доручив створити міжнародну комісію для ліквідації екологічної катастрофи в окупованому Криму та забезпечити оздоровлення дітей з постраждалого Армянська на Херсонщині.

Відповідну заяву він зробив під час засідання Ради національної безпеки та оборони у четвер, 6 вересня, повідомляє прес-служба президента.

Порошенко зауважив, що надходить інформація про екологічну катастрофу, яка трапилась на окупованій території Криму в м. Армянськ, і українські екологи повідомляють тривожні дані. Україна, за його словами, має зробити декілька кроків для ліквідації ситуації.

"Необхідно створити міжнародну комісію і зупинити екологічну катастрофу, яка безпосередньо впливає на Україну і трапляється на окупованій території, знайти її причини", - наголосив Порошенко.

Фотогалерея Від заводу "Кримський титан" другий тиждень потерпають жителі Криму та Херсонщини (4 фото)

Президент повідомив, що, за його інформацією, екологічна катастрофа в Криму стала наслідком відповідних тренувань російських військових, які призвели до руйнації екологічних захисних механізмів.

Він доручив Гройсману підготувати умови, щоб запросити дітей з Армянська в Херсонську область на відпочинок і оздоровлення.

Порошенко також доручив обласним адміністраціям організувати відповідне запрошення, а прикордонникам – забезпечити спрощений порядок перетину кордону для дітей.

"Мають відчувати піклування української держави про кожного, хто опинився на окупованій території, незалежно чи це окупована територія українського Криму, чи окупована територія Українського Донбасу", - наголосив президент.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 15 дітей із підозрою на хімічне отруєння шпиталізували до Херсонської обласної лікарні. У всіх однакові симптоми – слизотеча, ларингіт. Припускають, що діти отруїлися від викидів із заводу "Кримський титан".

Від підприємства вже другий тиждень потерпають жителі Армянська у Криму. Там люди масово звертаються до лікарів зі скаргами на печіння в очах, носоглотці, нудоту. Авто, побутові прилади, меблі та дитячі майданчики взялися іржею та сіро-зеленим нальотом.

У Криму впродовж двох днів провели масову евакуацію дітей з Армянська. Утім, окупаційна влада екологічної катастрофи в Криму не визнає. Через це український омбудсмен терміново звернулася в ООН з приводу екологічної катастрофи у Криму. Своєю чергою, українська розвідка повідомила, що викид небезпечної речовини в Криму міг стати через влучення снарядів російських військових.

ВідеоНа Херсонщині більшає кількість дітей, які отруїлися викидами з кримського заводу "Титан"

Отрута з окупованого Криму дісталася материкової України. У 15-х дітей підозрюють хімічне отруєння. У всіх – однакові симптоми – сльозотеча та першіння у горлі. Припускають, що діти отруїлися викидами з кримського заводу Титан. 

На Херсонщині більшає кількість дітей, які отруїлися викидами з кримського заводу "Титан"

Залиште свій коментар

Вибір редакції