"Зараз, як і тоді, Росія розв'язала війну і заперечує свою агресію". Порошенко нагадав про подвиг під Крутами

Дата публікації
Перегляди
3325
"Зараз, як і тоді, Росія розв'язала війну і заперечує свою агресію". Порошенко нагадав про подвиг під Крутами

Архівне фото / УНІАН

Президент порівняв нинішні події із подіями 100-річної давнини.

Президент України Петро Порошенко нагадав про подвиг загиблих 29 січня 1918 року під Крутами.

"Так, вони були зовсім юні, герої Крут. Але в грудях кожного з них билося серце Мужа, який обороняє Матір від лютого ворога. Їхній подвиг став великим уроком і сучасникам: можливо, для українських патріотів Грушевського, Винниченка події в Крутах уперше явили жахливу правду про комунізм і соціалізм. Може, тоді українські соціал-демократи, есери, монархісти, незалежники бодай на мить усвідомили, чим окошаться міжусобиці... для України й для них самих. Це урок і нам, сьогоднішнім, це докір нашим демократам – роз'єднаним, непоступливим, осілим по партійних хуторах і хутірцях... Звідти, з Крут, наші героїчні діти дивляться в глибину нашої совісті…" Це не мої слова. Це слова В'ячеслава Чорновола, написані ним 19 років тому. Але вони й сьогодні — на злобу дня. Прошу всіх — почуйте", — написав президент на своїй сторінці у Facebook.

У своєму зверненні Порошенко наголосив: "Нині, як і майже 100 років тому, країна, яка марить імперськими амбіціями, не може змиритися з існуванням незалежної України. Зараз, як і тоді, Росія розв'язала війну і заперечує свою агресію, намагаючись поширити у світі міф про внутрішній конфлікт в нашій державі".

Відзначимо, що 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області, під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в бій з 6-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова.

Вона, своєю чергою, в числі інших вела наступ на Українську народну республіку.

Усі студенти або загинули, або були взяті в полон і жорстоко страчені.

Так чи інакше, бій під Крутами стримав наступ більшовиків на чотири дні. Вони стали вирішальними для української дипломатії, аби домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України. День пам'яті Героїв Крут в Україні почали офіційно відзначати від 2007 року.

Нагадаємо, напередодні 28 січня відзначали день офіційного затвердження українського стягу Верховною Радою.

Наступна публікація