Подробиці екстремальних пологів на Херсонщині: немовля надихалося фекалій, стан дитини важкий

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Подробиці екстремальних пологів на Херсонщині: немовля надихалося фекалій, стан дитини важкий

Фото: ТСН

Медики досі утримуються від прогнозів, а от породілля від сина вже відмовилася.

17-річна дівчина народила дитину у вуличному туалеті на Херсонщині. Немовля впало просто у яму, рятував його сусід, а допомагала телефоном диспетчер швидкої, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цю ніч Юрій Кононенко запам'ятав назавжди. Чоловіка розбудив сусід, привів на занедбане подвір’я і сказав, що його дівчині стало погано. "Вона сиділа, плакала в туалеті. Я її запитав, що там? Є дитина? Було чути дитячий крик, слабкий, в туалеті.  Вона сказала, є", - розповів житель села Подокалинівка. Коли чоловіки вивели дівчину і посвітили ліхтарем, то побачили у вигрібній ямі дитину. Хлопець розгубився, а Юрій почав ламати дошки і дзвонити у швидку. Як врятувати дитину його інструктувала диспечер телефоном. "Дитина маленька, вона лежала на боці. За що її брать, щоб не пошкодити. Вона нам поясняла, як це потрібно зробити. Потім пояснила, коли витянете дитину, її потрібно обтерти, потрібно, щоб вона дужче заплакала, замотати і положити її в хату", - розповів рятівник немовляти.

17-річна дівчина народила дитину у вуличному туалеті, а немовля впало у яму

17-річна дівчина народила дитину у вуличному туалеті, а немовля впало у яму

Тим часом бригада швидкої допомоги летіла з райцентру, який за 45 кілометрів, але через те, що дороги до села геть розбиті, лікарі прибули аж через годину після виклику. Коли медики нарешті знайшли будинок на краю села, дитина і мама вже були у безпеці. "Мати лежала на кроваті. Біля неї дитинка. Маленька новорождена дитинка. Хлопчик. Вагою 1,4 кіло. 30 тижнів вагітності", - розповіла фельдшер медицини надзвичайних станів Любов Зоріна. Всю дорогу до лікарні малюк був на штучній вентиляції легенів, його стан досі важкий. "Тяжкість обумовлена дихальною недостатністю. Тобто дитина вдихнула фекалії. Множинні гематоми грудної клітини, обличчя, кінцівок", - розповів в.о. завідувача відділенням інтенсивної терапії новонароджених Олександр Шмалько.

Нині дитину намагаються врятувати в обласній лікарні. Його мати, пролежавши кілька днів у районній лікарні, відмовилася від дитини і пішла геть. Медикам вона заявила, що про свою вагітність і не підозрювала. "З її слів, вона на обліку не перебувала і про стан майбутнього материнства вона не усвідомлювала, тому вела себе спокійно. Ну, така, розгублена наче. 30 тижнів вагітності – вже якось жінка має відчувати", - дивується Зоріна. В поліції ж відкрили кримінальне провадження. "Замах на вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини. Стаття передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років", - констатував начальник слідчого відділу Олешківського відділення поліції Віталій Бондар.

Тим часом сама мати і її 30-річний хлопець, який у справі проходить, як свідок, із села виїхали. Юрій каже, що пара не місцева, у селі обидва з’явились кілька місяців тому, винаймали хату, працювали на полях та городах. Про те, що дівчина неповнолітня, ніхто й не підозрював, бо виглядала вона набагато старшою, ніж 17-річна. А от про її вагітність у селі здогадувались. Що буде з дитиною, медики від  прогнозів поки утримуються.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація