Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Подробиці падіння 100-кілограмового хреста на дівчинку: свідчення очевидців різняться

Дитина отримала важкі травми, але загрози життю вже немає.

На Запоріжжі на дівчинку впав 100-кілограмовий хрест. Це сталося під час екскурсії у "Садибу Попова", коли 8-річна школярка фотографувалася з одноклассниками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дівчинку шпиталізували з переломом кісток таза. Полю щойно перевели до травматології. Дві доби дівчинка перебувала у реанімації. Лікування та реабілітація триватимуть кілька місяців.

"Я підійшла до хреста, і він упав. Я не знаю, чому. Я на нього не залізала", - каже вона.

Школярів супроводжували дев'ятеро дорослих. Коли група прибула на місце, дітей попросили зачекати на парковій алеї, вздовж якої височіли історичні пам'ятки. Там і сталася обвалення хреста.

Відео Під час екскурсії у замку Попова на дівчинку впав 100-кілограмовий хрест

"Садиба Попова" перебуває фактично у напіваварійному стані – доступ до багатьох об'єктів тут обмежено. Але кам'яний козацький хрест стояв фактично у зоні відпочинку, саме там, де діти чекали екскурсовода.

"Так вийшло, ви розумієте, діти – хтось заліз на нього, дитина стояла поряд. Інші діти залізли, от і все", - пояснює охоронець Юрій.

Класний керівник це заперечує. За словами жінки, діти просто фотографувались біля пам'ятки, коли вона почала падати.

"Вони цей хрест не чіпали, не штовхали. Вони зайшли на газончик, стали за ним, сфотографувалися і потім обійшли його ж", - твердить Наталія Дьоміна.

"Він падав вперед, просто падав вперед, коли вона стояла до нього обличчям", - каже мати постраждалої дівчинки Наталія Залюбовська.

Керівник установи свою провину заперечує. Мовляв, винні екскурсанти та дорослі, які супроводжували дітей.

"Він стояв 15 років на цьому місці. Стояв, як звичайних хрест на цвинтарі стоїть. За всіма не догледіти – це не наші повноваження. Наші повноваження – дивитися за об'єктами та надавати екскурсійні послуги", - заявив директор "Садиби Попова" Валерій Стойчев.

А от колишні працівники закладу показують світлини, де чітко видно – раніше цей хрест було надійно закріплено, та ще й поза пішохідною зоною. На інше місце експонат перенесли недавно. І просто поставили на землю.

"Як бачите, він був досить ґрунтовно вкопаний. Тому і простояв там більше 20 років. І діти – але він був у стійкому положенні", - пояснив екс-керівник музейного комплексу Віктор Мешков.

За фактом травмування дитини прокуратура відкрила кримінальне провадження. Про його підсумки поки що говорити зарано.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції