Подробиці звільнення Богданова: "Альфа" в кікіморах на снігу та прізвище депутата-зрадника

Операція тривала кілька днів і завершилася поразкою російських спецслужб.

Стають відомими подробиці операції СБУ зі звільнення екс-агента ФСБ РФ Іллі Богданова, який перейшов на бік України. Викраденого чоловіка намагалися переправити через кордон до РФ на Харківщині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Накачаного наркотиками і зв'язаного, Богданова намагалися вивезти на територію РФ. Нападникам не вистачило буквально кількох метрів до нейтральної лінії між кордонами. Затриманих двоє, вони зізнаються, що збиралися прив'язати Іллю до дерева в лісі і лишити вмирати. Працювали за гроші – платив колишній депутат харківської міськради Володимир Розсоха. "Щоби він замерз, тому що це справа честі для тих людей, які просили це зробити", - пояснили затримані.

СБУ провела спецоперацію по звільненню Іллі Богданова на Харківщині

Іллю Богданова, який на початку війни перейшов на нашу сторону, російські спецслужби намагались вивезти до Росії. Кілька днів тому друзі Іллі повідомили, що той зник і не виходить на зв'язок. І ось сьогодні СБУ показало цілого й живого українця з російськими коренями. Кажуть, що відбили у нападників Іллю Богданова спецпризначенці "Альфи" на Харківщині.

По гарячих слідах упіймано й їх українського куратора. Розсоха під час затримання мав зброю, але опору не чинив. На допитах теж не пручався і почав "зливати" своїх російських шефів. "У червні 2015 року в Бєлгороді був завербований співробітником спецслужб РФ Обиповим Сергієм Володимировичем, 1972 року народження, з котрим був раніше знайомий із 2009 року. З ним поїхав до Москви для співбесіди", - розповів посібник росіян.

Керівник СБУ Василь Грицак хвалить роботу "Альфи" та радіє, що агенти ФСБ уже бояться заходити на нашу територію. "Ми гралися з ними, скажу чесно, три дні. До честі наших бійців "Альфи", їм дійсно доводилось лежати три дні в кікіморах в снігу. Хлопці добряче змерзли. Росіяни побоялися вийти на нашу сторону", - розповів керівник української спецслужби.

Сам Богданов хоч і виглядає побитим, на долю не нарікає – поки їхав зв'язаний до кордону, кілька разів прощався з життям. "Це не передати, як вони раділи, що вони мене взяли. Потім, коли давали команду на вбивство, коли ти сидиш поряд і розумієш", - пригадує він.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: