Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Подробиці звільнення Богданова: "Альфа" в кікіморах на снігу та прізвище депутата-зрадника

Операція тривала кілька днів і завершилася поразкою російських спецслужб.

Стають відомими подробиці операції СБУ зі звільнення екс-агента ФСБ РФ Іллі Богданова, який перейшов на бік України. Викраденого чоловіка намагалися переправити через кордон до РФ на Харківщині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Накачаного наркотиками і зв'язаного, Богданова намагалися вивезти на територію РФ. Нападникам не вистачило буквально кількох метрів до нейтральної лінії між кордонами. Затриманих двоє, вони зізнаються, що збиралися прив'язати Іллю до дерева в лісі і лишити вмирати. Працювали за гроші – платив колишній депутат харківської міськради Володимир Розсоха. "Щоби він замерз, тому що це справа честі для тих людей, які просили це зробити", - пояснили затримані.

Відео СБУ провела спецоперацію по звільненню Іллі Богданова на Харківщині

По гарячих слідах упіймано й їх українського куратора. Розсоха під час затримання мав зброю, але опору не чинив. На допитах теж не пручався і почав "зливати" своїх російських шефів. "У червні 2015 року в Бєлгороді був завербований співробітником спецслужб РФ Обиповим Сергієм Володимировичем, 1972 року народження, з котрим був раніше знайомий із 2009 року. З ним поїхав до Москви для співбесіди", - розповів посібник росіян.

Керівник СБУ Василь Грицак хвалить роботу "Альфи" та радіє, що агенти ФСБ уже бояться заходити на нашу територію. "Ми гралися з ними, скажу чесно, три дні. До честі наших бійців "Альфи", їм дійсно доводилось лежати три дні в кікіморах в снігу. Хлопці добряче змерзли. Росіяни побоялися вийти на нашу сторону", - розповів керівник української спецслужби.

Сам Богданов хоч і виглядає побитим, на долю не нарікає – поки їхав зв'язаний до кордону, кілька разів прощався з життям. "Це не передати, як вони раділи, що вони мене взяли. Потім, коли давали команду на вбивство, коли ти сидиш поряд і розумієш", - пригадує він.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції