Подвійне громадянство в Україні

Подвійне громадянство, заборонене українською Конституцією, процвітає на Буковині.

Подвійне громадянство, що заборонене української Конституцією, процвітає на Буковині. За неофіційною інформацією, від 10-ти - до 50-ти тисяч буковинців мають, крім українського, ще й румунський паспорт. Віднедавна вони можуть вважати себе не половину - громадянами Євросоюзу, а незабаром зможуть вільно їздити Європою.

Це село абсолютно нічим не відрізняється від інших, не лише буковинських, але й сіл західної України. Тут такі ж самі заможні, але малолюдні подвір’я, оскільки населення переважно за кордоном на заробітках. Тут такий самий триб життя, власне, як і в інших селах. Тут єдина різниця люди мають по два закордонні паспорти один з українським тризубом, інший з румунським орлом.

Про подвійну паспортизацію, хід якій дав закон про громадянство, прийнятий Бухарестом ще 1991 року у прикордонних селах Буковини воліють не говорити.

Дехто має не лише паспорт, а й житло в Румунії. А також невеличкий бізнес. Є навіть картка для участі у виборах.

Різниця цін - невеликий бізнес для жителів прикордонних сіл. І тут у пригоді стає паспорт країни-члена ЄС. Прикордонники зрідка знаходять у людини два паспорти. Але вилучити румунський не можуть - власність іншої держави.

Українську ділянку кордону, зазвичай, перетинають, з українським паспортом. Румунську з румунським. Відповідно в українському нема румунських штампів, і навпаки. Але це - не підстава для серйозних закидів.

Одна з найбідніших країн ЄС, Румунія громадянам України задля їх паспортизації - давала непогані пільги. Які наміри стоять за цим офіційний Бухарест не коментує. Румунське громадянство мають не лише етнічні румуни, а й українці і звісно ж етнічні молдавани, яких посилено агітують ставати румунами. Якщо двадцять відсотків населення регіону, становить одна етнічна громада, можна створювати національно-культурну автономію.

Чи не стане це приводом до поновлення румунських територіальних претензій - українське МЗС прогнозувати не береться

Наскільки це загрожує національній безпеці я зараз не готовий відповісти, бо знову ж немає даних проте як поширене це явище, яка кількість людей має подвійне громадянство і яким чином заборонити людям отримувати це подвійне громадянство

За неофіційною інформацією, тридцять відсотків людей, яких у Румунії вважають громадянами і Румунії і України, про це навіть не здогадуються. Агітатори ходили селами і за сто доларів брали у дідів-бабів паспорти. Документи повернули, але про збільшення кількості українських румунів забули повідомити і їх самих і українську владу.

ВідеоПодвійна паспортизація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: