Поглиблення співпраці з Афганістаном

За словами Арсенія Яценюка, українського військового контингенту в Афганістані не буде.

Хамід Карзай, президент Афганістану (Фото: z.about.com)
Президент Афганістану Хамід Карзай вітає участь України у реалізації проектів будівництва Афганістану. (Фото: z.about.com)

Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк обговорив двосторонню співпрацю України та Афганістану з президентом цієї країни Хамідом Карзаєм та її міністром закордонних справ Рангіном Додфаром Спантою на зустрічі в столиці Афганістану Кабулі. Про це повідомляють "Українські Новини” з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ.

Міністри досягли домовленості щодо підготовки плану дій з реалізації спільних проектів у галузі енергетики, насамперед у нафтогазовому секторі.

Сторони обговорили участь України в реалізації проектів будівництва Афганістану, зокрема, реконструкцію й будівництво мостів, доріг, зрошувальних і водопостачальних систем, будівництво гідроелектростанції на основі взаємної зацікавленості й вигоди.

Яценюк і Спанта обговорили також співробітництво в гуманітарній сфері, зокрема, збільшення квоти не навчання афганським студентам, організацію навчання з цивільних, дипломатичних, військових напрямків, можливість направлення Україною тренінгової місії з військових і цивільних інженерів. 


Яценюк повідомив про наміри відкрити в Кабулі відділення посольства України до 2008 року.

Арсеній Яценюк запевнив, що Україна не розглядає питання щодо військової присутності в Ісламській Республіці Афганістан.

“Моя позиція є досить чіткою – Україні не доцільно навіть розглядати питання щодо військової присутності в Афганістані. Наші солдати не будуть служити в Афганістані”, - сказав міністр.

Він також нагадав, що Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про спрямування 10 українців цивільного персоналу в Афганістан. За його словами, від цієї місії там працює лише один український лікар.

Арсеній Яценюк зауважив, що однією з цілей його перебування в Афганістані було з’ясування необхідності збільшення кількості українського цивільного персоналу в цій республіці. 

Як відомо, Україна зобов'язалася перед НАТО вивчити можливість участі України в міжнародних силах сприяння безпеки в Афганістані під егідою НАТО в 2007 році.

Міністерство оборони має намір відправити 2-го військового лікаря в Афганістан до 2008 року. Раніше Міністерство оборони вирішило направити військового медика в Афганістан. 26 січня Ющенко доручив Кабінетові міністрів спрямувати миротворчий персонал чисельністю до 10 чоловік до Афганістану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: