Погода на Новий рік: який подарунок підготувала зима українцям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

19 листопада своє професійне свято відзначають ті, хто причетні до роботи гідрометцентру країни.

Нині для того, аби дізнатися, якою буде погода завтра, достатньо лише зайти в інтернет. Та, перш ніж прогноз з'явиться на екрані комп'ютера, він проходить довгий шлях від обробки метеорологами і аж до прогнозування синоптиками. До всесвітнього дня метеоролога журналісти побували там, де створюють погоду і дізналися, чого чекати на зимові свята і чи буде сніг на Новий рік, дивіться у сюжеті ТСН.19:30.

Прогноз на тиждень в синоптиків для українців зовсім невтішний: туман, дощі і навіть заморозки. А от щодо прогнозу на новорічні та різдвяні свята, він більш втішний.

Чи засипле українців снігом, зробивши атмосферу свят ще затишнішою, науці поки що невідомо, але одне знають точно: "Погода буде чудовою. Тому що головне - святковий настрій".

Відео День метеоролога: ТСН побувала у місці, де створюють погоду

Який прогноз погоди на завтра, нині легко дізнатися, просто зайшовши в Інтернет. Та перш, ніж він з'явиться на екрані комп'ютера, проходить довгий шлях від обробки метеорологами і аж до прогнозування синоптиками. Там, де створюють погоду, побувала ТСН і дізналась - чи порадує снігом нас Новий рік.  

День метеоролога: ТСН побувала у місці, де створюють погоду

Вісім разів на день, навіть у свято, метеоролог пані Надія, фіксує примхи погоди. Вона пояснює, що метеорологи не займаються складанням прогнозів погоди, вони лише передають дані. Складанням прогнозу - займаються синоптики.

Тож, серед одних із головних замірів пані метеоролога - температура повітря. Крім того, упродовж робочого вона перевіряє, чи промерзла земля для посіву, чи були вночі опади, і навіть, наскільки чисте столичне повітря.

Двічі на день на станції метеорологи отримують дані з метеозонда: о першій ночі і дня. Потім вони наповнюють спеціальну кулю воднем і запускають у хмари. Повітряний простір над станцією у цей час на п'ять хвилин перекривають для усіх літаків. Коли зонд підніметься на висоту до 30 кілометрів, він згорить. Але перед цим, він має передати усі зафіксовані дані.

Наземні дані, зі 187 станцій України, передають до Гідрометцентру. Там до отриманої інформації синоптики додають спостереження з міжнародних карт. І розпочинають формувати прогноз погоди на найближчі дні. Увесь цей клопіткий процес, як би не хотіли, зауважують метеорологи, не завжди вдається достовірним. 

Кореспондентка Олена Гущик.

Залиште свій коментар

Вибір редакції