Погодні аномалії: які стихії вирують у світі і до якої зими готуватися в Україні

Автор
Наталія ЯрмолаНаталія Ярмола
Дата публікації
Перегляди
3145
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Погодні аномалії: які стихії вирують у світі і до якої зими готуватися в Україні

Фото: УНІАН

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, кількість погодних катастроф за останні 50 років зросла в 5 разів.

В Україні останнім часом трапляється багато погодних аномалій. Останні 140 років за цим в країні слідкують метеорологи. Але стихії нині стають настільки раптовими, що всю систему їхнього прогнозування треба оновлювати, бо інакше синоптика з науки перетворюється у ворожіння на флюгері. Де все, що відхиляється від норми, стає "раптовим сюрпризом".

Про це йдеться 22 листопада в сюжеті ТСН.Тижня.

Як-от, раптовий обвал нічних температур на Луганщині. Цього тижня там зафіксували мінус 20. На Донеччині -11. І це в той час, як на заході було +5. Так було кілька ночей поспіль. Але за всіма старими лекалами бути так не мало.

І такою контрастною буде уся зима, кажуть синоптики. Тобто, загальна тенденція – тепліше за норму. Але час до часу на кілька днів прориватиметься арктичний холод.

Наступного тижня 23-29 листопада сюрпризи теж будуть - у вигляді атмосферних фронтів. Країну зачепить сніго-дощовий циклон. На заході, півночі та сході треба готуватися до ожеледиці. Опади вночі сковуватимуть морози, але вдень буде відлига. Від +2 на сході до +8 на заході.

Прояснитися має у другій половині тижня. Там не передбачається ані опадів, ані екстримальних морозів. Принаймні, синоптики поки що їх не бачать.

Метеозалежність: як "раптові" стихії накривають планету і якої зими слід очікувати українцям

Метеозалежність: як "раптові" стихії накривають планету і якої зими слід очікувати українцям

Що відбувається в світі

Тим часом в Атлантиці відбувається щось небачене досі. Кажуть, снаряд не попадає двічі в одну вирву. А от урагани, виявляється, можуть.

Цього тижня центральну Америку атакував ураган Йота і прямісінько те ж узбережжя, що й ураган Ета, який 2 тижні тому вбив 2 сотні людей. Але Йоту називають історичним, бо він найпотужніший у цьому сезоні. Йому присвоїли 5 категорію. Швидкість і силу важко собі уявити. До 260 кілометрів на годину. Ніщо не могло встояти перед таким ударом. Океанська хвиля здіймалася на десятки метрів угору.

Зазвичай, сезон в Атлантиці налічує десь 20-23 урагани, 2019 року їх було 21. Але цьогоріч їх було 30. Йота 30-й і це черговий сигнал. Океан – це "батарейка", що живить урагани. Він підігрітий на 2 кілометри вглиб і здатен видавати все більше і більше "заряду". Він буде породжувати все більше і більше штормів, все більшої потужності.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, кількість погодних катастроф за останні 50 років зросла в 5 разів. Але кількість жертв, завдяки метеоспостереженням, зменшилась утричі.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Погодні аномалії
Дата публікації
Перегляди
3145
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація