За даними Всесвітньої метеорологічної організації, кількість погодних катастроф за останні 50 років зросла в 5 разів.
В Україні останнім часом трапляється багато погодних аномалій. Останні 140 років за цим в країні слідкують метеорологи. Але стихії нині стають настільки раптовими, що всю систему їхнього прогнозування треба оновлювати, бо інакше синоптика з науки перетворюється у ворожіння на флюгері. Де все, що відхиляється від норми, стає "раптовим сюрпризом".
Про це йдеться 22 листопада в сюжеті ТСН.Тижня.
Як-от, раптовий обвал нічних температур на Луганщині. Цього тижня там зафіксували мінус 20. На Донеччині -11. І це в той час, як на заході було +5. Так було кілька ночей поспіль. Але за всіма старими лекалами бути так не мало.
І такою контрастною буде уся зима, кажуть синоптики. Тобто, загальна тенденція – тепліше за норму. Але час до часу на кілька днів прориватиметься арктичний холод.
Наступного тижня 23-29 листопада сюрпризи теж будуть - у вигляді атмосферних фронтів. Країну зачепить сніго-дощовий циклон. На заході, півночі та сході треба готуватися до ожеледиці. Опади вночі сковуватимуть морози, але вдень буде відлига. Від +2 на сході до +8 на заході.
Прояснитися має у другій половині тижня. Там не передбачається ані опадів, ані екстримальних морозів. Принаймні, синоптики поки що їх не бачать.
Що відбувається в світі
Тим часом в Атлантиці відбувається щось небачене досі. Кажуть, снаряд не попадає двічі в одну вирву. А от урагани, виявляється, можуть.
Цього тижня центральну Америку атакував ураган Йота і прямісінько те ж узбережжя, що й ураган Ета, який 2 тижні тому вбив 2 сотні людей. Але Йоту називають історичним, бо він найпотужніший у цьому сезоні. Йому присвоїли 5 категорію. Швидкість і силу важко собі уявити. До 260 кілометрів на годину. Ніщо не могло встояти перед таким ударом. Океанська хвиля здіймалася на десятки метрів угору.
Зазвичай, сезон в Атлантиці налічує десь 20-23 урагани, 2019 року їх було 21. Але цьогоріч їх було 30. Йота 30-й і це черговий сигнал. Океан – це "батарейка", що живить урагани. Він підігрітий на 2 кілометри вглиб і здатен видавати все більше і більше "заряду". Він буде породжувати все більше і більше штормів, все більшої потужності.
За даними Всесвітньої метеорологічної організації, кількість погодних катастроф за останні 50 років зросла в 5 разів. Але кількість жертв, завдяки метеоспостереженням, зменшилась утричі.