Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Похорон Гандзюк: сотні людей прийшли на прощання з активісткою, смерть якої стала шоком для країни

Поховали Катерину серед борців за Україну – біля загиблих воїнів АТО.

У Херсоні кількасот людей провели в останню путь убиту активістку Катерину Гандзюк. Три місяці тому жінку облили сірчаною кислотою, 96 днів вона боролася за життя, але померла цієї неділі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До будинку культури, де відбувалося прощання, люди несуть оберемки квітів. Родичі, друзі, що з’їхалися з усієї України, та просто містяни, котрі прийшли віддати шану загиблій, обурені цинічним нападом на дівчину. До зали пускають не всіх – депутатів обласної ради та голову облдержадміністрації розвертають просто на вході. Їм закидають, що вони не підтримали Катерину після нападу і не сприяли пришвидшенню розслідування. "Тебе попросили нормально – іди геть", - говорили люди політикам на вході. "Де він був? Він заховав голову в пісок, коли це все сталося. Це прохання друзів Катерини, друзів її родини", - пояснювали вони.

ВідеоГолову облдержадміністрації та місцевих депутатів не пустили на прощання з Катериною Гандзюк

Прощання з Катериною Гандзюк. У Херсоні провести убиту активістку в останню путь прийшли кількасот людей. Три місяці тому Катерину облили сірчаною кислотою. 96 днів вона боролась за життя й померла цієї неділі. Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі, втім ім'я замовника досі невідоме. 

Голову облдержадміністрації та місцевих депутатів не пустили на прощання з Катериною Гандзюк

Просто під час прощальної церемонії в місті проводять одразу кілька акцій протесту.  Невідомі обкидали димовими шашками управління поліції і залишили перед входом написи: "Хто замовив Катю Гандзюк?".  Їх правохоронці зафарбовують уже за кілька годин, але коментарів уникають. В іншому районі чоловіки в балаклавах розписують словами "вбивця" паркан біля будинку Ігоря Павловського – помічника нардепа від БПП Миколи Паламарчука. Саме Павловського назвали посередником між виконавцями та замовником на анонімній сторінці "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook.

Так це чи ні – відповідь на це запитання мало би дати слідство. Наразі за напад на Катерину затримано п’ятьох чоловіків, проте вони лише виконавці злочину. Друзі Каті Гандзюк кажуть, що пошуки замовника навмисно затягують. "За 96 днів уже можна було б дати якісь результати. Тим більше, що займалося кілька силових відомств – і СБУ, і Нацполіція", - каже друг Катерини Захар Терещенко.

Катерині було лише 33 роки, вона працювала помічником міського голови, обласним координатором школи політичних студій, співпрацювала з ОБСЄ, вела кілька соціальних проектів, допомагала переселенцям й опікувалася футбольною командою. Її смерть була неочікуваною навіть для рідних, які кажуть, що дівчина мужньо боролася за життя, одужувала і вже наступного тижня мала виїхати на реабілітацію за кордон. "На жаль, такі ускладнення, які сталися, вони виникли, мабуть, блискавично. Тому ми розуміємо, що причиною цієї смерті була ця хвороба, яка називається опікова хвороба", - каже колега батька Катерини, головний лікар Херсонської лікарні ім. Тропіних Леонід Ремига.

Поховали Катерину на центральній алеї міського кладовища поруч із могилами бійців, загиблих в АТО. 

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції