Похоронним бюро створили кодекс етики

МінЖКГ розробило кодекс етики працівників ритуальних служб, який вимагає враховувати віросповідання сім'ї покійного та уникати прямої реклами своїх послуг. За порушення кодексу передбачено штрафу у 100-500 грн.

Міністерство з питань житлово-комунального господарства розробило кодекс професійної етики в сфері похорону.

Текст кодексу професійної етики в сфері поховання був опублікований на сайті Міністерства з питань житлово-комунального господарства.

Документ зобов'язує співробітників ритуальних служб надавати послуги, враховуючи віросповідання сім'ї покійного, шанобливо ставитися до похоронних звичаїв і традицій різних релігій, а також "підвищувати професійну компетентність кадрів".

Кодекс також вимагає формувати і дотримуватися етичних правила в колективі, "запобігати прояву негативних звичок і рис характеру" співробітників ритуальних служб. Крім того, у зв'язку зі специфікою похоронної справи кодекс рекомендує компаніям уникати прямої реклами своїх послуг.

Спілкуючись з членами сім'ї покійного, співробітники ритуальних служб зобов'язані "стежити за своїми словами, мімікою і жестами" і мати охайний зовнішній вигляд. Так, розпорядникам похорону слід носити діловий костюм чорного або темного кольору, а рядовому персоналу - відповідну спецодяг.

Працівникам похоронної справи рекомендується не допускати ситуацій, що ведуть до конфлікту інтересів, наприклад отримувати гроші, подарунки або інше винагороду, що передається з метою "вплинути на хід виконання службових обов'язків". Знання положень кодексу буде перевірятися під час відповідної атестації.

Як повідомило директор департаменту благоустрою та комунального обслуговування МінЖКГ Олександр Ігнатенко, кодекс був розроблений відповідно до вимог закону "Про похорон і похоронну справу", а також у зв'язку з численними скаргами споживачів.

"Зараз ми ініціюємо зміни до Адміністративного кодексу. Швидше за все за порушення положень кодексу будуть передбачені штрафи у розмірі від 100 до 500 грн", - відзначив він.

Віце-президент Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи Тетяна Годовська вважає, що кодекс відповідає європейській практиці. Проте вона побоюється, що введення в Україні професійної атестації може призвести до появи корупційних схем.

"Все залежить від того, хто буде проводити атестацію - чиновники чи громадські організації. У Європі не менше 70% складу атестаційних комісій припадає на незалежних представників професійного співтовариства", - розповіла Годовська.

Читайте також:

Нове похоронне бюро "ховатиме" клієнтів в Інтернеті

В Одесі скоєно замах на начальника похоронного бюро

Похоронне бюро подарує п'яним водіям безкоштовний похорон на Новий рік
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: