Поховали не ту небіжчицю: у київському морзі переплутали тіла двох жінок

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Поховали не ту небіжчицю: у київському морзі переплутали тіла двох жінок

Адвокат розповів, яке покарання чекає на людину, що переплутала тіла.

У київському морзі переплутали тіла двох жінок. Помилку помітила родичка, яка прийшла на розпізнання і замість тітки в труні побачила іншу жінку. Коли викликала поліцію, виявилося, що тіло помилково відвезли на поховання іншій родині. Вони його не впізнали, оплакали, ба більше — кремували.

Як виникла така плутанина — йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Катерина не може оговтатися від шоку. У столичний морг на Оранжерейній вона приїхала на упізнання перед похороном рідної тітки. І там її не знайшла. Те, що в труні під прізвищем тітки опинилась інша небіжчиця, вона вісім годин намагалася довести санітарам, керівництву моргу, а згодом і поліції, яку викликала сама.

"Ця людина старша, в неї довге волосся до плечей світлого кольору. Моя тітка була онкохвора після двох хімій. В неї навіть не було волосся. Це неможливо було переплутати", — говорить племінниця померлої Катерина Розвєєва.

Останній рік через тяжку хворобу тітка Катерини перебувала в пансіонаті. Через коронавірус із племінницею спілкувалася скайпом. І Катерина добре знала, якою та була на вигляд. У той день у пансіонаті померли одразу дві жінки.

"Двоє жінок з однаковим прізвищем і нібито з однаковим діагнозом  перебували на лікуванні в одному пансіонаті. І після смерті їхні тіла в один день доправили до цього моргу", — говорить вона.

У столичному морзі переплутали тіла двох жінок

У столичному морзі переплутали тіла двох жінок

Разом із поліцією за фото і документами з'ясували — тіла переплутали. І ще до того, як приїхала Катерина, одне з них ритуальна служба вже передала іншій родині. Ті чужу родичку не розпізнали, оплакали й одразу кремували.

Спілкуватися з ТСН люди, які поховали чуже тіло, відмовляються. Однак те, що недобачили близькі, у ритуальній службі виправдовують шоком. Пояснюють: подумали, що обличчя після смерті змінилось, ефекту додав макіяж, а волосся було прихованим.

У ритуальній службі запевняють: ситуація, коли під документами помилково видали інше тіло, з ними трапляється вперше.

У покійницькій, де лежали тіла, випадок не коментують.

Адвокат Володимир Єніч каже, що ситуація одинична. І припускає, хтось із працівників моргу ненавмисне переплутав бирки з однаковими прізвищами небіжчиків

 "Це не та стаття, яка передбачає позбавлення волі, але важливим принципом, який може бути застосований, – позбавлення права займатись певною діяльністю. Тобто, людям, які плутають тіла, напевно не потрібно цим займатись", — каже він.

Хто припустився такої помилки — з'ясовуватиме слідство. Коментувати хоча б щось у поліції ТСН теж відмовляються. А от Катерина, яка через недбалість не змогла попрощатися з тіткою, юрист каже, може розраховувати на моральну компенсацію. І, за її словами, з боку ритуальної служби це питання залагодили.

А після з'ясування всіх обставин, знову ж таки через ритуальну службу, родини домовились обмінятися — Катерина віддасть чуже тіло й отримає урну з прахом тітки.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація