Покарання за заперечення Голодомору й Голокосту

Секретаріат президента підготував законопроект про відповідальність за заперечення Голодомору в Україні.

У Секретаріаті президента України підготовлено законопроект про встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності за заперечення Голодомору і Голокосту. 

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко.
Про це президент України Віктор Ющенко повідомив в інтерв`ю п`ятьом українським друкованим виданням — газетам "День", "Сільські вісті", "Україна Молода", "Факти" і тижневику "Дзеркало тижня".
 
Президент переконаний, що закон про Голодомор 1932-1933 років має містити статтю про адміністративну і кримінальну відповідальність. 

“Учора я підписав законопроект цього типу і не вніс його в парламент лише з однієї причини. Я хотів би спочатку виступити зі спеціальним зверненням до українського парламенту, висвітливши всі обставини, які стосуються і поточного, й історичного моментів. І потім запропонувати прийняти рішення про встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності щодо заперечення Голокосту і Голодомору”, - наголосив глава держави.
 
На думку президента, ці дві теми дуже близькі. За словами Ющенка ухвалення відповідного закону буде хорошим прикладом того, як, “з одного боку, дві найбільші трагедії, одна з яких забрала п`ять мільйонів чоловік, а інша — близько 10 мільйонів чоловік, все-таки матимуть міжнародний статус, а, з іншого, — чіткі межі відповідальності в рамках національного законодавства”. 

“Тому це питання не за горами. Я переконаний, що в парламенті проблем з цього питання не буде. Ми знайдемо сторони, які мають політичну мораль та непригнічену національну свідомість і, кінець-кінцем, добре розуміють, що це крок не проти когось”, - підкреслив президент.
 
При цьому він зауважив, що це рішення не буде направлено проти Росії, проти російського народу. “Вибачте — це крок проти режиму, який тоді був єдиним і головним винуватцем цієї трагедії. На жаль, політичні коментарі є різними. Але я переконаний, що політики мають властивість дорослішати з часом, з кожним днем бути більш сумлінними, коли ми обговорюємо такі чутливі для українського серця питання. Тому переконаний, ми це питання в українському парламенті зрушимо, як зрушили тему визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом”, - підкреслив він. 

Також Ющенко висловив упевненість, що з часом вся міжнародна спільнота визнає Голодомор в Україні актом геноциду. 

“Ще не вечір. Ми повинні розуміти, що доведення до цілого людства трагедії — Великого Голоду 1932-1933 року — це не факультатив на один календарний рік. Ми чітко повинні розуміти, що це питання має дуже багато викликів, які треба пройти українській нації”, - сказав він. 

Рішення ЮНЕСКО, за словами президента, по суті, є свідченням того, що робота, яка була проведена за останні два роки Україною, політичними силами, дипломатією, як результат, отримала визнання у 193-х країнах світу, які одноголосно прийняли таке рішення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: