Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко поїхав до Брюсселю, аби отримати чіткий сигнал про те, що Україна може стать членом Євросоюзу.
У Міністерстві закордонних справ України вважають, що Україна має отримати чіткий сигнал від Європейського Союзу щодо перспективи майбутнього членства.
Про це сьогодні на брифінгу сказав директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.
"Ми маємо отримати чіткий сигнал, що Україна бажаний майбутній член Європейського Союзу, якщо ми досягнемо певних критеріїв", - сказав він.
Волошин повідомив, що сьогодні в Брюсселі з робочим візитом перебуває міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
За його словами, головна мета цього візиту полягає у забезпеченні підтримки Європарламентом угоди про асоціацію.
ЄВРОПА ПОПЕРЕДИЛА, ЩО УВ'ЯЗНЕННЯ ТИМОШЕНКО ПОСТАВИТЬ ХРЕСТ НА УГОДІ
Волошин нагадав, що на сьогодні переговори щодо укладення цієї угоди перебувають у фінальній стадії, і від Європарламенту залежить ухвалення в середині листопада рекомендацій для Європейської комісії щодо укладення цієї угоди.
Він повідомив, що заплановано виступ Грищенка у Комітеті з закордонних справ Європейського парламенту.
"Наша ключова вимога, яка на сьогоднішній день залишається вкрай актуальною, це питання європейської перспективи для України, включення відповідного положення до тексту угоди про асоціацію", - додав він.
Він також зазначив, що Україна по факту є європейської державою, а українці є по факту європейською нацією. І тому в МЗС вважають, що Україна має абсолютно всі підстави для того, щоб в тексті угоди був чіткий політичний месидж – Україна має шанс стати членом ЄС при умові виконання певних критеріїв.
Раніше повідомлялося, що Грищенко у Брюсселі обговорить відносини Україна-ЄС з депутатами Європейського парламенту - членами комітету з питань зовнішніх відносин. Очікується, що у зв'язку зі справою екс-прем'єра Юлії Тимошенко, дискусія по заявленому питанню буде гострою.
11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.
Юлія Тимошенко перебуває в СІЗО від початку серпня. Колишнього главу уряду та лідера опозиції звинувачують у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією, внаслідок чого, за твердженням обвинувачення, Україна зазнала збитків на суму понад півтора мільярда гривень.
Раніше представники ЄС неодноразово критикували справу над Тимошенко і застрерігали від обвинувального вироку і її позбавлення волі. Зокрема, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що справа Тимошенко може ускладнити завершення переговорів про Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Читайте також:
Опозиція оприлюднила варіанти подій після вироку Тимошенко
Депутати-прихильники Тимошенко проривають кордон міліції біля будівлі суду
Тимошенко не слухає Кірєєва - спілкується з дочкою і працює з iPad