Поки у Київському зоопарку гинуть тварини, земля продовжує дорожчати

Понад місяць зоопарк не може дочекатися нового директора, конкурс на цю посаду якщо і триває, то напівтаємно і зі скрипом. А за цей місяць, нагадаємо, звіринець втратив іще кілька тварин.

Реальних результатів розслідування смертей тварин у Київському зоопарку немає і досі. Більше того – немає жодної кримінальної справи. Лише кілька експертиз із протилежними результатами. А тим часом зоопарк - ласий шматок - і як підприємство, і як територія.

Смерть замкнених у вольєрах тварин - рік пророкували і опозиціонери зоопарку, і сама директор. Тоді всі відсторонено слухали, тепер усі збоку спостерігають, як зоосад порожніє.

Логічне пояснення смертей від опозиціонерів нинішньої влади: земля під клітками. Одна сотка в районі зоосаду може сягати сотні тисяч доларів. Та хоч земля належить місту, за нею - статус заповідника. Аби продати її - потрібна згода науковців.

Смерть слона Боя вразила його доглядальників далеко за межами країни. Професор Візнер рік тому оперував Боя. Він призначив слону-товстуну дієту і вірити в те, що Бой міг загинути від недоїдання - відмовляється.

"Якщо в його шлунку знайшли рештки харчування, яким у зоопарку не годували, то є два припущення : або його чимось перегодували відвідувачі, або, не хочу в це вірити, слона отруїли", - зазначає він.

Після скандалу Мінохорониприроди дозріло до рішення, що зоопарки мусять мати одного власника. Сьогодні вони належать містам, підпорядковані Мінкульту, а за розташуванням забору та наявності землі - стежить Мінприроди. Тепер це відомство ініціює повну опіку над усіма зоопарками країни.

Сучасні господарі відтворювати столичний зоосад не поспішають. Хоча пропозиції вже є.

У самому зоопарку у світле майбутнє навіть зі змінами не вірять. Останнє десятиріччя їм міняють директора - майже кожні два роки. І жодного разу не співпадало, щоб кандидат однаково подобався і владі і звірам.

Науковці кажуть, що навіть якщо внаслідок менеджерських війн відвернуться всі світові постачальники екзотичних тварин – вони зможуть вирощувати своїх слоненят. У пробірці зберігаються при мінус 196 градусах - 80 мільйонів сперматозоїдів слона Боя.

У банку тваринної сперми теж помітили дивну річ: сперматозоїди слона, які до 18 діб після смерті мають отак рухатися, були через невідомі причини неактивними. Заплідненню поза організмом це не завадить.

Нині всі свої висновки науковці спрямували до державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Можливо, саме вона дасть підстави для порушення кримінальної справи.

Читайте також:

У київському зоопарку померла самка гаяла

У Черновецького перевірять, чому у зоопарку гинуть тварини

Міліція заявила, що тварин у Київському зоопарку ніхто не труїв

ВідеоСитуація із багатостраждальним зоопарком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: