Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Константинопольський Патріарх Варфоломій відслужив сьогодні літургію та урочисто освятив води Босфору.

В Україні нині Святвечір, натомість у більшості християн світу вже Водохреще. Константинопольський Патріарх Варфоломій відслужив сьогодні літургію та урочисто освятив води Босфору.

Вперше літургію транслював зі Стамбула наживо сайт ТСН.ua. А за таїнством освячення та вселенським патріархатом спостерігав наш кореспондент Олександр Загородній.

У Свято-Георгіївському храмі в Стамбулі все почалося із ранішньої служби, а вже після цього – літургія. Патріарх Константинопольський Варфоломій разом з усіма ієрархами церкви освячував воду і причащав дітей. Після цього усі залишили храм.

Вселенське Різдво, Варфоломій_1
Reuters

Вузькими вуличками стародавнього кварталу Фанар багатотисячний натовп вірян подався до бухти Золотий Ріг. Турецьким поліцейським навіть доводилося перекривати одну з центральних доріг  міста.

Грецька традиція освячення трохи відрізняється від української. Священик не просто занурює хрест – він його кидає  у воду. Кілька десятків вірян стрибають за ним з човнів. Вважається, хто першим до нього допливе, той отримує благословення на цілий рік. Цього року першим був  грек.

Вселенське Різдво, Варфоломій_4
Reuters

Українці цьогоріч не купалися у Босфорі, але на службі їх було уже кілька десятків. Здебільшого це українки, які вийшли заміж, або ж працюють в Туреччині. Віднедавна у Стамбулі для них відкрили  церкву.

Завдяки і нашій роботі і бажанню українців, було запроваджено і службу українською мовою. Ініціативу підтримав вселенський Патріарх Варфоломій Перший.

Українські прочани на березі Босфору вірять, тільки-но православні України об'єднаються – Константинополь обов'язково допоможе Україні.

ВідеоУкраїнці в Стамбулі взяли участь у освячені Босфору в день Водохреща за новим календарем

Більшість церков світу живуть за новим календарем і сьогодні святкують Водохреще. По новому починають відзначати свята й ті українці, які мешкають у Стамбулі, де Патріарх Варфоломій відслужив сьогодні літургію та урочисто освятив води Босфору.

Українці в Стамбулі взяли участь у освячені Босфору в день Водохреща за новим календарем


Як розповідає наш кореспондент, і справді в Стамбулі все частіше чути українську мову. Власне, тут, у Вселенському патріархаті пояснюють, ми в жодному разі не гості тут і не просто сусіди – ми і є вірні цієї церкви. Власне як і Босфор, адже в ньому теж тече вода українських річок.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний.

Залиште свій коментар

Вибір редакції