Покинуті на вулицях Києва машини здадуть на металобрухт
Іржаві машини без номерів відправлять на металобрухт, а авто з номерними знаками вивезуть на штрафмайданчики

У КМДА вирішили боротися з покинутими у дворах "Запорожцями" і "Волгами". Зараз, за даними начальника Головного управління контролю за благоустроєм Сергія Садового, у кожному районі простоює кілька сотень іржавих автомобілів.
Багатьом киянам ця ситуація не подобається, і вони, не чекаючи допомоги влади, самі здають нічийні машини на металобрухт, повідомляє "Сегодня".
"Кілька днів тому на перетині проспектів Правди і Свободи кілька чоловіків завантажили на евакуатор і вивезли стару "Волгу". Вона 10 років стояла у дворі, господаря шукали, але не знайшли - він начебто продав квартиру і поїхав", - розповів місцевий житель Василь Харченко.
У столиці немає служб, відповідальних за утилізацію сміття на колесах, тому в мерії вирішили перейняти досвід Москви і Мінська, де з початку нинішнього року нічийні автомобілі вивозять на утилізацію і штрафмайданчики.
"У п'ятницю це питання обговорюватимемо на нараді у глави адміністрації з правоохоронцями. Якщо машину знято з обліку або вона не зареєстрована, то її треба вивозити на металобрухт. Зараз проходить місячник з благоустрою, всі такі авто сфотографуємо і вирішуватимемо, що з ними робити", - зазначив Сергій Садовий.
У ДАІ також підтримали цю ініціативу.
"Власник повинен сам звертатися в ДАІ з заявою, щоб його транспорт утилізували. Якщо він цього не зробив і облишив авто, то при місцевих органах влади створюються комісії, які приймають рішення про утилізацію", - повідомили в прес-службі ДАІ Києва.
Юристи вважають, що міська влада може вивезти металобрухт з міста і без створення комісій.
"Якщо у машини є власник, але незадоволені жителі або влада вирішить, що вона порушує благоустрій, заважає проїзду або небезпечна для людей, вони можуть подати позов до суду, який зобов'яже власника її прибрати, - розповідає юрист Роман Марченко. - Якщо будуть докази, наприклад, довідка ДАІ, що машину можуть прирівняти фактично до сміття, то її можна утилізувати".