Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Покращення послуг для пацієнтів та збільшення зарплат медикам: які зміни в медицині обіцяє Степанов

Покращення послуг для пацієнтів та збільшення зарплат медикам: які зміни в медицині обіцяє Степанов

Очільник МОЗ представив зміни в другий етап медичної реформи.

В Україні вже від вересня піднімуть зарплати медикам, а також покращать послуги для пацієнтів. Нове керівництво Міністерства охорони здоров’я України ініціює зміни в другий етап медичної реформи, який стартував від 1 квітня.

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на засіданні уряду 19 червня, передає пресслужба відомства.

За його словами, це робиться для того, щоб не допустити звільнення медиків та закриття лікарень, а також забезпечити українців якісною медициною.

"Як заявив міністр охорони здоров’я, від 1 квітня 2020 року в Україні почався не другий етап медичної реформи, а експеримент над медичною системою країни, який ініціювало попереднє керівництво МОЗ. Як наслідок, в результаті прорахунків у підготовці до другого етапу реформи, виникла диспропорція у фінансуванні медичних закладів, невиконання анонсованого безоплатного лікування пацієнтів, заробітна плата медпрацівників залишилася на такому ж рівні, а тарифи на медичні послуги виявилися несправедливими та не відповідають реаліям життя", - йдеться в повідомленні.

Серед медичних установ, які опинилися під загрозою закриття, як підкреслив Степанов, опинилися психіатричні лікарні, районні та обласні лікарні, медико-генетичні центри, протитуберкульозні заклади, реабілітаційні центри та центри медичної допомоги, дитячі та інфекційні лікарні, а також спеціалізовані медичні центри.

"Проєктом акта пропонується встановити від 1 вересня доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я. Лікарям у розмірі 70% від посадового окладу, визначеного за 14 тарифним розрядом. Фахівцям із базовою вищою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей у розмірі 50% мінімальної заробітної плати, а молодшим медичним сестрам у розмірі 25% зарплати", - розповів Степанов.

Також серед актів, ухвалених на засіданні уряду, передбачається, що тариф гострого інфаркту буде змінено із 16 001,43 грн до 30 109 грн, а тариф на гострий мозковий інсульт замість 19 332,31 грн становитиме 26 947 грн.

"Ми будуємо так соціально-економічну модель медицини, яка дозволить досягти якості та доступності медичної послуги для пацієнтів та гідної оплати праці для медичних працівників", - заявив очільник МОЗ.

Також окрім вищезазначених ініціатив МОЗ представило ініціативи щодо фінансування інтернатури, а також фінансування закладів охорони здоров’я на рівні не нижчому, ніж у 2019 році.

Нагадаємо, раніше Степанов заявив, що на додаткове фінансування медичних закладів, які після чергового етапу медреформи від 1 квітня відчули брак коштів, можуть спрямувати 4,5 млрд грн. Це питання має розглянути Кабмін.

Відео Степанов розкритикував медреформу Супрун та назвав головні майбутні зміни

Головними змінами медичної реформи в України буде перегляд фінансування охорони здоров'я. Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.  

Степанов розкритикував медреформу Супрун та назвав головні майбутні зміни

Залиште свій коментар

Вибір редакції