У Мережі скаржаться, що у відомих магазинах продають небезпечні хлопавки з залізом

Дата публікації
Перегляди
2103
У Мережі скаржаться, що у відомих магазинах продають небезпечні хлопавки з залізом

pixabay.com

Керівництво "АТБ" вже заявило, що на сьогодні відповідні хлопавки відсутні.

У Мережі спалахнув скандал через небезпечні хлопавки, які нібито були придбані у магазинах "АТБ". За словами користувачів соцмереж, всередині хлопавок містяться залізні деталі, які потім вилітають разом з конфеті.

На своїй сторінці у Facebook Марія Ульянова написала, що купила подібну хлопавку у Дніпрі.

“У магазинах “АТБ” продаються ось такі хлопавки. У цих хлопавках лежать досить великі залізяки, які вилітають, як кулі, і можуть нанести тяжкі травми. Одна з таких хлопавок сьогодні мало не завдала каліцтва дитині наших друзів, пролетівши повз і розбивши дверцята в кухонних меблів”, – написала вона.

Повідомлення з таким змістом швидко розповсюдилося по Мережі, а згодом новини про небезпечні хлопавки з’явилися і інших містах України: Сумах, Одесі, Києві та ін. Варто наголосити, що повідомлення про "небезпечні хлопавки" розповсюджували самі ж користувачі та жителі інших міст, тому більшість ЗМІ сприйняли цю інформацію, як масове явище. Проте наразі відомо лише про інцидент у Дніпрі. 

Варто зазначити, що ні чеку про придбання товару, ні інших доказів, що хлопавка саме з “АТБ” немає.

ТСН.ua звернувся за офіційним коментарем до мережі магазинів “АТБ”, де нам повідомили, що відповідного товару наразі немає. Також у "АТБ" не уточнили чи був у продажі такий товар раніше чи ні. 

“На сьогоднішній день у магазинах торгівельної мережі “АТБ” зазначений на фото товар (хлопавка) – відсутній. Вся продукція, яка традиційно реалізується у мережі “АТБ” напередодні новорічних та різдвяних свят, має відповідні документи та протоколи випробувань, щодо її якості та безпечності”, – йдеться у повідомленні.

Також у керівництві “АТБ” наголосили, що підприємством-виробником вищезазначеної хлопавки згідно європейського стандарту EN 71-1 протестовано зразки продукції за механічними, фізичними властивостями, займистості, міграції токсичних елементів, що підтверджують відповідні протоколи випробувань.

“При цьому, звертаємо увагу, цей виріб мав обмеження за віком використання та не був призначений для використання дітьми, про що свідчило спеціальне маркування на етикетці”, – додали у мережі магазинів.

Також керівництво наголосило, що до теперішнього часу на гарячу лінію компанії не поступало жодної претензії, щодо якості цієї продукції, а також не було жодного звернення до представників магазинів торгівельної мережі “АТБ”, з приводу небезпечності її використання.

“Вся інформація, стосовно нібито небезпечної хлопавки, придбаної у торгівельної мережі “АТБ”, лунає та поширюється зі сторінок соціальних мереж та популярних месенджерів. Об’єктивність та неупередженість цієї інформації викликає сумніви, бо жодного факту – товарний чек, офіційна заява чи звернення від постраждалих тощо, компанії та громадськості представлено досі не було", – додали у керівництві.

Також у компанії “АТБ-маркет” ще раз звернули увагу на максимальну обережність при використанні піротехнічної продукції та ретельне вивчення інструкції, щодо її використання, зазначеної на етикетці.

“Хлопавки не варто направляти в обличчя та на освітлювальні прилади, петарди не можна носити без коробки та тримати в руках після запалення, кидати їх варто на відстань 5-6 метрів від людей. Бенгальські вогні потрібно розпалювати на вулиці у великих відкритих приміщеннях”, – зазначено у повідомленні.

Своєю чергою, у ДСНС також застерігають, що з будь-якої піротехнікою слід поводитися так, як вказано в інструкції та важливо дотримуватись безпечної дистанції. Не слід відкривати будь-які хлопавки у будинку та направляти піротехніку на себе або на інших людей. Також, якщо хлопавка не спрацювала з першого разу, не варто її повторно підпалювати, краще її негайно утилізувати.

Нагадаємо, в Івано-Франківську під час урочистого відкриття головної ялинки міста частина петарди влучила в голову 17-річній студентці. Подруги потерпілої одразу навіть не зрозуміли, що сталося. Дівчата кажуть, що спершу подумали, що студентка журфаку знепритомніла від гучного звуку. "Забирають волосся в неї з обличчя – воно закривавлене. Кров аж пульсує з рота, носа", - розповіла однокурсниця Ірина Блаженко. Постраждалу забрала швидка до реанімації, дівчина перебувала без свідомості. Однак у лікарні медики заспокоїли – загрози для життя немає. У дівчини діагностували забій головного мозку, велику гематому повіки, рану обличчя та часткову втрату пам’яті.

Наступна публікація