Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поліцейський пояснив, чому застрелив чоловіка з ножем на Вінниччині

Дружина загиблого тепер звинувачує копа в надмірному застосуванні сили.

На Вінниччині поліцейський застрелив нападника, який кидався з ножем на дружину та односельців. Чоловік мав проблеми з психічним здоров’ям, але вколоти йому заспокійливе лікарі не встигли, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Медсестра сімейної амбулаторії отримала повідомлення від дружини нападника та порадила їй викликати швидку та правоохоронців. Поліцейські застали чоловіка з кухонним ножем коло ставка. Поки медики готувалися зробити ін’єкцію заспокійливого, інспектори спробували відібрати зброю. "Готував фельдшер медикаменти для ін’єкції. І в цей час я почув, що працівник поліції каже: кинь ножа. Він чотири рази казав це. Він казав: зупинися, тому що я буду застосовувати зброю. Той відмовився і наближався до нього", - розповів сімейний лікар Юрій Мочульський.

ВідеоНа Вінниччині поліцейський застрелив зловмисника з ножем

На Вінниччині поліцейський застрелив нападника. Той кидався з ножем на дружину та односельців. Вони викликали правоохоронців та медиків, оскільки чоловік мав проблеми з психічним здоров’ям. Та вколоти заспокійливе лікарі не встигли. Правоохоронець, який приїхав на підмогу, застосував табельну зброю. Тепер врятована дружина нападника звинувачує правоохоронця, який її врятував - у вбивстві.

На Вінниччині поліцейський застрелив зловмисника з ножем

Із ножем у руках 45-річний чоловік рушив у напрямку поліцейських та лікарів. Оскільки на словесні попередження здати зброю він не реагував, полісмен вистрелив із табельного пістолета. "Я прийняв рішення задіяти зброю, бо він ніс загрозу життю та здоров’ю як моєму, так і мирного населення. Він був, як-то кажуть, некерований, неадекватний. Ним керували тваринні інстинкти", - пояснив поліцейський Дмитро Гноць.

Односельці загиблого кажуть, що чоловік ніде не працював, займався господарством, час до часу поводився дивно – наприклад, одного разу взяв косу і з нею пішов до школи та сільради. Згодом начебто лікувався в психіатричному закладі, але особливої агресії не виявляв. "Люди не сприймали його, як досить агресивного. Так, почали говорити, що він повинен лікуватися, але люди ще його не боялися. Не думали, що воно до такого може дійти", - пояснила тимчасова староста села Жорнище Оксана Писменна.

Тепер слідство має з’ясувати, наскільки правильно діяв правоохоронець і чи не перевищив він службових повноважень. "Проводиться розслідування. В ході проведення слідчих дій буде надана оцінка дій правоохоронця, а також даного громадянина", - розповів керівник обласної поліції Олександр Цимбалюк. Дружина ж загиблого впевнена, що поліцейський мав обійтися без зброї, а своїм пострілом він позбавив родину годувальника. "Він не мав права. Мама 88 років, бабуся 99 років, сестра-каліка. Він один опікун. Старший син помер півроку тому. Все, що цим бабам робити", - бідкається вона. Тепер дружина нападника, котра й викликала копів на свій захист, планує звернутися до прокуратури зі скаргою на дії правоохоронця.

Кореспондент ТСН Олександр Привалов

Залиште свій коментар

Вибір редакції