Перейти до змісту
Поліція б'є на сполох: майже половина загиблих у ДТП українців не користувалися пасками безпеки

Поліція б'є на сполох: майже половина загиблих у ДТП українців не користувалися пасками безпеки

Законодавці хочуть підняти штраф за це порушення у 17 разів.

Поліцейські констатували: майже половина загиблих на дорогах не користувалися пасками безпеки. Поки Верховна Рада так і не розглянула законопроект, де за ігнорування паска безпеки замість 51 гривні штрафу доведеться платити 850, водії та пасажири поводяться несумлінно. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

У поліції кажуть, що за 10 місяців цього року у ДТП загинула 2651 особа. Правоохоронці підрахували: найбільше гине на дорогах через перевищення швидкості, далі йдуть порушення правила  маневрування, проїзду перехресть і керування у стані алкогольного сп'яніння. І навіть у цих ситуаціях, кажуть, майже половина могла себе врятувати, всього лише пристебнувшись.

Нині законодавство за непристебнутий пасок передбачає півсотні гривень штрафу. Але є законопроект, що вже пройшов розгляд профільного комітету у Раді, на підвищення штрафу до 850 грн. Паски повинні з'явитися навіть в автобусах з маршрутками, які їздять за 80 кілометрів і більше.

Зараз паски бачать лише в  автобусах, які везуть за кордон. Однак вони нікому не потрібні, каже водій одного з них, бо ніхто не пристібається. Про безпеку згадують лише, коли до салону заходить европейський коп - у Євросоюзі за таке пасажир може отримати штраф до 50 євро.

Облаштування пасками українських автобусів має початися вже, бо з 1 січня 2021 року транспортним засобам без паску безпеки виїжджати взагалі буде заборонено.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Відео Майже половина загиблих на українських дорогах не користувалися ременями безпеки

Перші в Європі, що не пристібаються. Поліцейські констатували сумну статистику загибелі українців на дорогах. Майже половина загиблих не користувалися ременями безпеки. Поки Верховна Рада так і не розглянула законопроект, де за ігнорування паска безпеки замість 51-єї гривні штрафу доведеться платити 850, водії та пасажири поводяться несумлінно. 

Майже половина загиблих на українських дорогах не користувалися ременями безпеки

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин