Поліція і медійники об'єднуються у боротьбі з піратством

Найбільші виробники контенту готові співпрацювати з правоохоронцями.

Об'єднати зусилля з медійниками, аби захищати легальний контент, хочуть у Національній поліції. За версією міжнародних організацій, Україна – найбільший медіапірат і чимало іноземних компаній переміщують свої сервери саме сюди, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це неабиякий удар по іміджу країни, певна керівник поліції Хатія Деканоїдзе. У кіберполіції, каже, уже створили спеціальний відділ із захисту авторських прав. До його роботи закликають приєднатися і виробників контенту.

Найбільші його виробники, серед яких "1+1 медіа", "Старлайт медіа", Медіагруппа "Україна" підтримують таку співпрацю. Бо, кажуть, тривалий час із піратами боролися фактично сам на сам. Поліції ж готові надати своїх спеціалістів, разом готувати позови та відстоювати їх у суді. Бо прибуток від контенту потрібен каналам, аби й надалі робити якісні програми чи серіали. А пірати – забирають частину цього прибутку. І не платять за контент чи податки державі.

"Якщо ми не здолаємо піратства, то невдовзі не буде чого піратити. Тому що фінансовий стан медіа груп такий точно, як і країни в цілому. Ми готові проводити тренінги, якщо це потрібно. Готові навіть ділитися технологіями", - запевнив виконавчий директор групи компаній "1+1 медіа" Ярослав Пахольчук.

Як уже повідомляося, в Україні збираються боротися із піратством законом про підтримку кіно. У законопроекті "Про державну підтримку кіно", що його Рада ухвалила у першому читанні, є норма про піратів. Правовласник зможе письмово вимагати заблокувати вкрадений у нього файл. Якщо той, хто його розмістив виступає проти - він може оскаржити рішення в суді. У разі програшу буде зобов'язаний сплатити штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Своєю чергою, в Інтернет-асоціації виступили категорично проти документа. В організації вважають, що, якщо той, хто розмістив нелегальний контент, переховується чи не відповідає, тоді правовласник може звернутися до власника серверів чи провайдера. Згідно з ухваленим рішенням, буде підстава для заблокування файлу. Інтернетники певні, що все потрібно робити за судовими рішеннями. "Повинен йти до суду і там своє право підкріпити. Якщо він ним не скористався або суд його не підтримає, то відповідний контент буде розблоковано", - зазначив Олександр Ольшанський, глава холдингу "Інтернет-Інвест" та агентства "Ольшанський та партнери".

ВідеоМедіа та правоохоронці об'єднаються, аби захищати легальний контент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: