Поліція і медійники об'єднуються у боротьбі з піратством

Найбільші виробники контенту готові співпрацювати з правоохоронцями.

Об'єднати зусилля з медійниками, аби захищати легальний контент, хочуть у Національній поліції. За версією міжнародних організацій, Україна – найбільший медіапірат і чимало іноземних компаній переміщують свої сервери саме сюди, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це неабиякий удар по іміджу країни, певна керівник поліції Хатія Деканоїдзе. У кіберполіції, каже, уже створили спеціальний відділ із захисту авторських прав. До його роботи закликають приєднатися і виробників контенту.

Найбільші його виробники, серед яких "1+1 медіа", "Старлайт медіа", Медіагруппа "Україна" підтримують таку співпрацю. Бо, кажуть, тривалий час із піратами боролися фактично сам на сам. Поліції ж готові надати своїх спеціалістів, разом готувати позови та відстоювати їх у суді. Бо прибуток від контенту потрібен каналам, аби й надалі робити якісні програми чи серіали. А пірати – забирають частину цього прибутку. І не платять за контент чи податки державі.

"Якщо ми не здолаємо піратства, то невдовзі не буде чого піратити. Тому що фінансовий стан медіа груп такий точно, як і країни в цілому. Ми готові проводити тренінги, якщо це потрібно. Готові навіть ділитися технологіями", - запевнив виконавчий директор групи компаній "1+1 медіа" Ярослав Пахольчук.

Як уже повідомляося, в Україні збираються боротися із піратством законом про підтримку кіно. У законопроекті "Про державну підтримку кіно", що його Рада ухвалила у першому читанні, є норма про піратів. Правовласник зможе письмово вимагати заблокувати вкрадений у нього файл. Якщо той, хто його розмістив виступає проти - він може оскаржити рішення в суді. У разі програшу буде зобов'язаний сплатити штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Своєю чергою, в Інтернет-асоціації виступили категорично проти документа. В організації вважають, що, якщо той, хто розмістив нелегальний контент, переховується чи не відповідає, тоді правовласник може звернутися до власника серверів чи провайдера. Згідно з ухваленим рішенням, буде підстава для заблокування файлу. Інтернетники певні, що все потрібно робити за судовими рішеннями. "Повинен йти до суду і там своє право підкріпити. Якщо він ним не скористався або суд його не підтримає, то відповідний контент буде розблоковано", - зазначив Олександр Ольшанський, глава холдингу "Інтернет-Інвест" та агентства "Ольшанський та партнери".

Медіа та правоохоронці об'єднаються, аби захищати легальний контент

Об'єднати зусилля, аби захищати легальний контент хочуть в Національній поліції. За версією міжнародних організацій, Україна найбільший медіапірат. І чимало іноземних компаній переміщують свої сервери саме сюди. Це неабиякий удар по іміджу країни, певна Деканоїдзе. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: