Перейти до змісту
Поліція Києва зареєструвала понад півтисячі порушень перед виборами і відкрила десятки проваджень

Наразі київські слідчі розслідують 38 кримінальних проваджень.

За період передвиборчої кампанії столична поліція зареєструвала 642 порушення у виборчій сфері.

Про це у суботу, 20 липня, повідомляє відділ комунікації поліції Києва.

Під час виборчих перегонів найбільша кількість правопорушень була пов'язана із незаконною агітацією - 354 випадки, можливий підкуп виборців - 51, хуліганство - 41, конфлікти - 40, перешкоджання виборчому праву - 16, пошкодження майна - 9.

За фактами порушень виборчого процесу слідчі підрозділи розслідують 38 кримінальних проваджень, серед яких сім - за ст. 157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права), сім - за ст. 296 (Хуліганство), три - за ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), два - за ст. 346 (Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча) та інші.

У той же час працівники поліції склали 79 адміністративних протоколів за ст. 212-14 (Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях), 52 - за ст. 212-13 (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск), 3 - за ст. 212-9 (Порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням засобів масової інформації та порядку участі в інформаційному забезпеченні виборів) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

Відео Понад тисячу офіційних спостерігачів від держав і міжнародних організацій прибули на вибори

Від опівночі настане день тиші. У неділю в Україні пройдуть позачергові парламентські вибори. До країни вже прибули понад півтори тисячі офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій. Напередодні поліція взяла під цілодобову охорону всі окружні виборчі комісії.    

Понад тисячу офіційних спостерігачів від держав і міжнародних організацій прибули на вибори

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин