Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правоохоронці працювали над розкриттям злочину чотири місяці.

Поліцейські провели операцію в Одеській області, внаслідок якої звільнили з рабства 94 людини і затримали 13 членів міжрегіональної організованої злочинної групи, що займалася трудовою експлуатацією людей.

Про це 12 листопада повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв.

За його словами, "раби" кілька років безкоштовно працювали на сільськогосподарському підприємстві в Одеській області, яке організувало подружжя - 38-річні громадянин Грузії і громадянка України.

Люди потрапляли у рабство завдяки спеціальним вербувальникам. Вони працювали переважно на залізницях, шукали соціально незахищених людей, обіцяли роботу, стабільну зарплату у 450-500 гривень на день, житло та харчування.

Коли працівники прибували на підприємство, в них відбирали документи і телефони, змушували безкоштовно працювати у полі по 13 годин на день. Тих, хто обурювався, били. Вербувальники отримували за кожного "раба" по 500 гривень. Жертв шукали у 22 областях України та у Києві.

За словами Князєва, поліція працювала над розкриттям злочину чотири місяці – від отримання першої інформації до роботи під прикриттям. Зловмисників затримали у той момент, коли вони саджали до мікроавтобусу нових жертв. Двох потерпілих госпіталізували до лікарні Одеси, інші перебувають у Києві, проходять медогляд.

Загалом затримано 13 зловмисників. Під час обшуків у них вилучили зброю, автомобілі, серед них - Mercedes і BMW, та мільйон гривень готівкою.

У спецоперації брали участь співробітники Управління з боротьби з торгівлею людьми поліції Києва разом з Департаментом з боротьби з торгівлею людьми Нацполіції під процесуальним керівництвом прокуратури Києва.

Раніше повідомлялося, що в Україні 286 тисяч осіб живуть у сучасному рабстві. Про це йдеться у антирейтингу сучасного рабства Global Slavery Index, який уклала австралійська правозахисна організація Walk Free Foundation. Серед країн Європи та Центральної Азії Україна розташувалася на 7 місці, Туркменістан - на першому, Росія – на 11-му. Наприкінці рейтингу опинилися Фінляндія, Данія, Швеція та Люксембург.

ВідеоЯк не потрапити у трудове рабство

За час незалежності 230 тисяч українців ставали жертвами торгівлі людьми. Найчастіше наші громадяни шляхом насилля та обману потрапляють до Росії, Польщі, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів. У День боротьби з торгівлею людьми розповімо про те, як не потрапити у полон.

Як не потрапити у трудове рабство

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції