Поліція "розчищатиме" парковки для людей з інвалідністю новими штрафами та евакуаторами

Виокремлені місця постійно займають ті, хто не має на це права.

Міністерство внутрішніх справ пропонує підвищити штрафи для тих, хто незаконно займає паркувальні місця для людей з інвалідністю. Якщо законопроект підтримають, штраф з 465 грн підвищиться до 1200 грн. Про авто-проблеми людей з інвалідністю та про можливі нововведення - в сюжеті ТСН.

О 10 ранку на парковці одного з великих гіпермаркетів безліч вільних місць, але люди все одно порушують. Наприклад, займають по кілька парковочних місць автомобілів людей з інвалідністью. Водій стверджує, що здоровий і так "вийшло не навмисно". Каже, що порушив уперше і обіцяє більше так не паркуватись. Інші водії після попередження одразу переставляють свої машини.

"Кіборг" Максим Денисов після тривалої реабілітації сам водить машину.

"Поранили в Донецькому аеропорту. Вибух. Осколкове поранення. І куля. У нижню щелепу. Вся ліва сторона обличчя у мене була роздроблена. Щелепу зібрали. Поставили титанову пластину. Ока немає. Імплантат", - розповідає боєць.

Через пластину в голові він не може довго перебувати на холоді. Завжди шукає місце ближче до дверей супермаркету. Але зазвичай усе зайнято.

"Дорогі іномарки паркуються саме там, щоб далеко не йти. Вийшов - одразу в машину. На інвалідів вони зовсім не схожі", - ділиться Денисов.

В те, що поліція може примусити поміняти звички водіїв, не вірить.

Ігор кульгає від машини до супермаркету - у нього немає лівої ноги. Тих, хто займає місця для інвалідів, він фотографує і відправляє на спеціальний сайт.

"Мене просто дивує те хамство, коли практично у кожного ТЦ є паркування для інвалідів, але ніхто ніколи... Я своєю машиною перекриваю, тому що це хамство", - обурюється Ігор Усенко.

ВідеоМВС планує ввести жорсткі штрафи для тих, хто займає парковочні місця для людей з інвалідністю

Боротися з таким хамством влада планує штрафами. МВС разом з активістами розробили законопроект, за яким посилять відповідальність порушників прав інвалідів.

"В Україні понад 2 мільйони осіб з інвалідністю, з них 100 тисяч - водії. Коли ми подивились на права, адміннорми, то ми впевнились, що у нас конвенція ООН не виконується", - заявив міністр МВС Арсен Аваков.

На тих, хто не там запаркує авто, чекатиме блокування машини та евакуація.

"Є місце для паркування для людини з інвалідністю, стоїть там авто яке не має право – 1200 грн. Поліцейський має право взяти штраф", - каже уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич.

Такий самий штраф можуть отримати і ті, хто видає себе за інваліда. Наклейки, не підкріплені відповідними документами, своїм власникам влетять у копійку. Штрафувати також планують і тих, хто не підготував на своїх парковках місця для інвалідів – спочатку 1020 гривень, якщо не подіє – сума подвоїться. МВС очікує на підтримку проекту Верховною Радою і що до кінця року закон буде ухвалено.

Про зміни, що пропонуються у новому законі про дорожній рух, читайте у блозі: Нова дорожня конституція - що зміниться для українців.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: