Поліція склала майже три тисячі протоколів на порушників режиму карантину

Поліція склала майже три тисячі протоколів на порушників режиму карантину

Фото: УНІАН

Правоохоронці впроваджують контроль за самоізольованими особами, а також пильнують дотримання карантину на вулицях.

Аби не довелося набирати тривожний номер медичної служби, рецепт один - сидіть удома. Однак у парках, в магазинах, на дитячих майданчиках дуже багато людей. Злочинно багато. Чи правильно карантуємо ми, українці. І яке покарання чекає на тих, хто чхати хотів на самоізоляцію, йдеться у ТСН.Тиждень.

Перший офіційний український хворий у Чернівцях повернувся з Італії. Житомирська область - перша хвора на COVID-19 подорожувала Польщею. Перший заражений у Києві, він же перший хворий парламентар Сергій Шахов, прилетів із Франції.

"Той аналіз, що ми бачимо, - більшість хворих повернулися з-за кордону. Якщо розглядати виключно евакуаційні рейси – авіасполученням, залізничним сполученням, автобусним сполученням, - то за останні два тижні це близько 80 тисяч осіб", - каже речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

У терміналі В аеропорту "Бориспіль" приймають спецрейси з усіх куточків світу. За один день сюди прилетіло більше 4 тисяч людей. І це лише одні ворота країни. Медики пропонують по гучномовцю натовпу пройти експрес-тест на коронавірус, якщо відчуваєте симптоми.

"Коли я працював у понеділок, ми протестували серед 2400 людей 604 виявили бажання пройти тест. І у однієї людини був позитивний тест. Ми її госпіталізували, у неї є антитіла. Тобто або хворіла, або хворіє зараз", - пояснює завідувач відділу епіднагляду за інфекційними хворобами ЦГЗ МОЗ Роман Родина.

Зробити безкоштовний тест, який забирає максимум 5 хвилин, підходить лише одна людина з літака. Інші щільним натовпом спішать на вулицю, аби потім обійнятися з близькими прямо там, біля терміналу.

Скільки інфікованих  людей зійшло з облавку невідомо. Бо, в принципі, якщо ваш сусід по борту є носієм, з літака ви теж можете вийти з вірусом. Ну або вже  автобусі.

Яке покарання чекає на тих, хто чхати хотів на самоізоляцію

Яке покарання чекає на тих, хто чхати хотів на самоізоляцію

Щоб мандрівники не несли вірус в маси, вони отримують документи – інформативну згоду, де вказується прізвище, ім’я, документ, який засвідчує особу, підпис, домашня адреса, номер телефону. Ці дані прикордонники заносять у свою базу даних. В пам’ятці головний пункт - сидіти вдома. Мандрівники зобов’язані самоізолюватися на 14 днів.

"Як до цього ставитимуться люди, підписавши цей папірець, потім його викинувши, і сподіваючись, що його це не торкнеться - це на совісті кожного", - каже прикордонник.

Яскравий приклад на Сумщині, у Шостці. Чоловік приїхав з Німеччини, підписав той самий папірець, та замість того, щоб сидіти вдома, пішов таксувати. 

"Він, коли його привозили сюди, давав підписку, що буде сидіти два тижні в квартирі. Я попереджаю всіх, хто приїхав із-за кордону: хворіли ви там, не хворіли, спілкувались, не спілкувались. Приїхали – сидіть спокійно вдома!", - наголошує міський голова Шостки Микола Нога.

За прогнозом Національної академії наук, коронавірус в Україні можуть підхопити 22 мільйони людей. Один інфікований легко заражає понад 400 людей за місяць. Аби цього не сталося, рецепт один – самоізоляція. Тоді від хвороби вдасться вберегти сотні людей.

З мандрівником Віталієм Дехтярьовим ми пишемо інтерв’ю скайпом. Він і п’ять його друзів полетіли у Норвегію ще до оголошення карантину. Після відчайдушного повернення він вже тиждень не виходить з дому.

"Мої справи добре. Маю можливість два тижні відпочити від шалених перельотів, подорожей. Продукти - мене одразу зустріли друзі, вони були в масках, рукавичках, заїхали в супермаркет і купили продуктів на два тижні. От сьогодні у мене питна вода скінчилась. Замовляю через інтернет. Мені лишать її під дверима", - каже Дехтярьов.

За такими, як Віталій  стежать правоохоронці. Реагують вони і на скарги від знайомих чи сусідів. 

"Це реагування. Це не донос. Це хороше оперативне реагування на сигнал про те, що особа, яка має бути на самоізоляції, або порушила, або збирається порушити режим самоізоляції", - переконує речник МВС Артем Шевченко.

Другий алгоритм дій – до самоізольованих для перевірки  повинні приходити мало не під двері.

"Обхід і обдзвін таких осіб силами поліції. Тобто поліція отримала від прикордонної служби, скільки людей перетнуло кордон і мусять бути на самоізоляції. Це робиться періодичним і вибірковим обдзвоном. Інша річ, людина може сказати, що вона вдома, а потім вийти. Тому застосовується такий елемент, як обхід", - каже Шевченко.

Але ключове слово тут - вибірково. Бо мова про велетенську купу адрес і  людей, що останнім часом перетнули кордон. Копи підтверджують -  тотальний контроль неможливий.

"Це приблизно 100 тисяч осіб. Проконтролювати тотально поведінку кожної з цих осіб 24 години на добу 7 днів на тиждень нереально", - пояснює речник МВС.

Та загалом за порушення карантину вже склали майже три тисячі протоколів. Це стосується не тільки самоізоляції, а й усіх порушень.

Найбільший розголос щодо таких порушників стосується 49-річного житомирянина. В мережі він називає себе "Вадим Оптиміст". Дізнався про розслідування проти себе  вже у лікарні, в боксі №4. Потрапив сюди після повернення з гірськолижного курорту. Голова міста запевняє, що чоловік возив до Австрії три десятки туристів і приховав це. Сам же Вадим все заперечує, каже – їздив  відпочивати з друзями.

Загалом правоохоронці зафіксували вже 28 кримінальних правопорушень.

Кореспондентка ТСН.Тиждень Ніна Грушецька

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація