Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поліція та сусіди врятували з холодної хати покинутих батьками дітей на Житомирщині

Долю трьох хлопчиків визначатимуть соціальні служби.

Дві доби замкненими у нетопленій хаті в селі Білка Житомирської області просиділи троє братиків віком 2, 6 і 8 рочків. Урятували їх тому, що сусіди почули крики про допомогу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дениско, Микитка і Павлик залишилися самі, коли мама з татом поїхали у сусіднє село і довго не поверталися. Кашу, яку їм лишили, діти з'їли, а потім їх підгодовувала сусідка варенням, молоком і хлібом. Коли ж малеча почала скаржитися, що замерзає в хаті, Станіслава Банцер покликала сільського голову. Хату відкрили в присутності правоохоронців і заміряли температуру. "Нуль градусів було", - каже сусідка.

ВідеоНа Житомирщині горе-батьки пішли у гості на 2 дні, залишивши 3 маленьких дітей без їжі у холодній хаті

Змерзлих і голодних дітей госпіталізували до Пулинської райлікарні. "Дітки були заторможені, дітки скаржилися на бажання поїсти. Тих процесів, які зумовлені переохолодженням, не виникло, тобто ще вчасно були доставлені у лікувальний заклад", - пояснив головний лікар Тарас Собко. Мати й батько виправдовуються, що були в гостях, але до дітей навідувалися, і ті мали їжу, батько сам приходив і натоплював хату два рази. Проте у поліції вистачило матеріалів для відкриття кримінального провадження за фактом залишення в небезпеці дітей.

Правоохоронці кажуть, що жоден із батьків не працює, а живуть вони за "дитячі" гроші. "Діти проживали у жахливих умовах, там антисанітарні умови. Ні спальних місць, ні засобів гігієни, навіть опалення знаходиться у жахливому аварійному стані", - каже представник обласної поліції Наталія Гончарук. Натомість соціальні служби про родину нічого не знали. "Повідомлень жодних не було за цією сім'єю", - пояснює головний спеціаліст служби у справах дітей Пулинської РДА Тетяна Трохліб. Прокуратура тепер перевірить і соціальних працівників. Діти ж залишатимуться під наглядом медиків, поки органи опіки вирішуватимуть, чи повертати їх батькам.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Вибір редакції