Поліція відкрила кримінальну справу через калюжі рожевого кольору під Рівним: фото забруднення

У поле, підозрюють, що вилили агрохімікати для сільськогосподарської обробки земель.

У Рівненській області, де виявили рожеві калюжі у полі, поліція відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення земель. 

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

У поліції нагадали, що про злив речовини невідомого походження в полі біля села Колоденка Рівненського району 23 липня їх сповістив поліцейський офіцер громади. На місці інциденту правоохоронці встановили, що на ґрунті між паями, які обслуговує один з агрохолдингів, розлито рожевої речовини на 635,8 метрів квадратних.

Фахівці відібрали зразки ґрунту для проведення відповідних експертиз.  За результатами усіх призначених досліджень вирішуватиметься питання про остаточну правову кваліфікацію події. 

Наразі через забруднення земель речовинами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля слідчі внесли відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України.  Санкція статті передбачає штраф або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років. 

На місці події також працювали працівники ГУ ДСНС, Державна екологічна інспекція та Держспоживслужба.

Нагадаємо, у полі біля Рівного з'явилася вода із рожевим забарвленням. Відомо, що рятувальникам зателефонував мешканець села Колоденка та повідомив про калюжі дивного кольору. 

Згодом в Державній екологічній інспекції повідомили, що причиною забарвлення можуть бути агрохімікати для сільськогосподарської обробки земель. Рідина, яку було виявлено на Рівненщині – це Префект, сертифікований в Україні препарат для боротьби з шкідниками. Дія препарату спрямована на яйця та личинки шкідників, які гинуть після обприскування.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: чи хотіли приховати аварію на заводі "РівнеАзот"

Новини України: чи хотіли приховати аварію на заводі "РівнеАзот"
Наступна публікація