Поліція "випроводила" під три десятки заблокованих російських фур з Закарпаття

Вантажівки супроводили до "Нижніх Ворот".

19 лютого територію Закарпатської області залишили 28 російських вантажівок, які було заблоковано активістами.

Як повідомляє прес-служба Національної поліції Закарпатської області, у супроводі машин дорожньої патрульної служби вантажівки прибули на спецпост в Нижніх Воротах, через який виїхали з територіїЗакарпаття.

Фахівці припускають, що таким чином з обох країн додому повернутьсяблизько 1200 вантажівок.

Блокада вантажівок триває вже шість днів. Як повідомляє кореспондент ТСН, аби прибрати черги, потрібно щоб постачальники товару офіційно відкликали папери на його повернення. Відтак, митники звертаються до керівників транспортних компаній та відправників, із проханням терміново відкликати фури та вантаж з кордону й не тримати в заручниках водіїв.

ВідеоСпівробітники митниці закликають повернути далекобійників додому

Нагадаємо, 12 лютого активісти на в'їзді в Закарпатті почали зупиняти російські фури. Учасники блокади намагаються не допустити в'їзду в Україну торгового транспорту країни-окупанта. Згодом до блокади приєдналися мешканці кількох областей: Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської, Вінницької та Одеської.

Росія ввела заборону на транзит українських вантажів в рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на вступ в силу Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажів з України по своїй території.

Мінекономрозвитку відзначили, що масової блокування українських вантажівок в Росії, які їдуть транзитом по території цієї країни, немає. Є тільки обмеження на транзитні перевезення українських товарів "під ембарго" на території РФ в Казахстан.

15 лютого уряд України прийняв рішення припинити транзит російських вантажівок по території України у відповідь на блокування транзитних українських фур в РФ.

16 лютого був введений режим "їду додому": українські вантажівки, які в результаті припинення транзиту залишилися на території РФ або в країнах Азії на кордоні з РФ, безперешкодно можуть повертатися в Україну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: