Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Угрупування звинувачують у рекеті, торгівлею зброєю та замовних убивствах.

У Полтаві затримали ватажка банди 60-річного "Самвела Донецького" та членів його злочинної організації. Вони спеціалізувалися на жорсткому рекеті, викраденні людей, торгівлі зброєю, погрозах, фізичних розправах та замовних вбивствах.

Їм інкримінують скоєння злочинів, передбачених шістьма статтями Кримінального кодексу. Про це повідомив перший заступник голови Нацполіції Євген Коваль.

На оприлюднених поліцією фото та відео видно, що частина затримань злочинців відбувалися біля Апеляційного суду на розі вулиць Соборності та Конституції в центрі Полтави.

Ватажок банди - уродженець Грузії, а нині - житель Києва.

"Самвел Донецький" – найвпливовіший мафіозі, як він особисто себе називав, починаючи від 90-х, керував кримінальним угрупуванням на Донеччині, згодом поширив свій вплив на Запоріжжі та Полтавщині", – розповів Коваль.

Раніше банда "Самвела Донецького" була добре відома у Макіївці та в усьому регіоні. Ватажок разом з поплічниками тримали в страху місцевих бізнесменів, працівників та посадовців державних і банківських установ.

"У злочинному світі "славився" своєю підступністю і безпринципністю, за найменшої можливості будь-якою ціною прагнув зайняти вище місце на ієрархічному щаблі. При першому ж конфлікті інтересів бойовики Самвела жорстоко розправилися з лідером супротивників, розширивши межі свого впливу. Їхньою "візитівкою" були бандитизм, вибивання неіснуючих боргів, замахи на вбивства та вбивства", - зазначив Коваль.

Правоохоронці тричі намагалися притягнути до відповідальності кримінального ватажка та його виконавців.

"Однак щоразу завдяки корумпованим зв’язкам у правоохоронних органах йому вдавалося уникнути покарання або обмежитися мінімальним формальним", – констатував перший заступник голови Нацполіції.

Раніше "верхівка" злочинного світу винесла "вирок" Самвелу – страта. Дізнавшись про це, він перетворив місце свого проживання на фортецю, оснащену всіма можливими способами й засобами захисту. Проте згодом разом зі своїми людьми виїхав до сусіднього регіону. Під час судового розгляду в справі одного зі злочинів самвелівської банди у Луганську наприкінці 90-х було скоєно напад на приміщення суду. Невідомі відкрили автоматичну чергу по залі засідань. Однак головний фігурант вчасно зорієнтувався і зміг врятуватися.

"Звинувачений у вимаганні з тортурами у складі та на чолі злочинної групи, Самвел потрапив за ґрати на 14 років та був етапований на західну Україну. Завдяки тим самим зв’язкам у потрібних органах домігся переведення у Запорізьку область. Згодом опинився на волі раніше потрібного строку. На збуті героїну знову був затриманий, але відбувся лише "відсидкою" у СІЗО протягом 3,5 року. У 2015 році лідер ОЗУ разом зі своїми бойовиками починає "гриміти" на всю Україну, вчиняючи злочин за злочином", - розповів Коваль.

Серед їхніх злочинів – "вибивання" неіснуючого боргу із власника готельного комплексу. На цього чоловіка "самвелівська бригада" навела спільниця - заможна жителька Полтавщини. Нині їй 58 років, її також затримала поліція. Із бізнесмена тоді вимагали віддати 84 тисячі доларів, які, начебто, йому позичила подруга Самвела. За відмову повертати "борг" чоловіка на очах у десятків очевидців сильно побили, переламали ноги. Згодом змусили продати підставній особі свій готель та віддати виручені кошти – 73 тисячі доларів.

Колишнього співмешканця наводниці 48-річного жителя Полтавщини банда Самвела вбила, коли той поїхав на свою батьківщину – до Вірменії. За вчинення цього групового злочину фігуранти перебували у міжнародному розшуку Інтерполом.

Євген Коваль уточнив, що папери на розшук злочинців були формально підготовлені правоохоронними органами однієї з областей України, однак реальні заходи не проводилися – бо Самвел давав хабарі людям у погонах.

Ще один випадок стався у Бортничах під Києвом. Там банда Самвела, представившись працівниками СБУ, викрали місцевого жителя. Силоміць вивезли його. Погрожували йому вбивством, доки той не заплатить 1 млн доларів. І тут з'явився сам Самвел – він грав роль ніби доброго знайомого викраденого чоловіка, поручився перед "викрадачами" за потерпілого і "домовився" про його звільнення за винагороду – 25 тисяч доларів. Ці гроші він отримав.

У Бориспільському районі на Київщині та Одесі злочинці виконували рейдерське захоплення майна. У Полтаві – показово фізично розправилися з власником нежитлового приміщення, який відмовився віддавати своє майно. У Києві замовній жертві підпалили автомобіль.

У поліції зазначили, що учасники банди пересувалися на елітних авто, завжди при собі мали зброю. Усі вони вживали наркотики.

"Спільними, злагодженими діями, після проведення комплексу оперативно-розшукових та слідчих заходів силами працівників внутрішньої безпеки та Головного слідчого управління НПУ, підрозділів стратегічних розслідувань столичної та полтавської поліції, керівництвом Національної поліції України, за процесуального погодження та керівництва Генеральної прокуратури України, було прийнято рішення про фізичне затримання лідера етнічної злочинної організації та головних його учасників, зокрема, так званої наводниці, з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності", – сказав перший заступник голови Нацполіції.

Серед затриманих – сам 60-річний Самвел, його 58-річна поплічниця та двоє найближчих виконавців злочинів. Правоохоронці провели понад 50 санкціонованих обшуків за місцем мешкання цих та інших фігурантів кримінального угруповання. Вилучили вогнепальну та холодну зброю, автомобілі, кошти, наркотичні засоби.

Нині готують вручення підозр затриманим за вчинення низки злочинів, зокрема, за: ст.255 (створення злочинної організації), ст. 189 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ст.296 (хуліганство), ст.190 (шахрайство), ч.3 ст.27 ст.122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Також повідомили правоохоронні органи Вірменії для здійснення розслідування на території України.

Правоохоронці просять суд узяти злочинців під варту без права внесення застави.

Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції нині перевіряє можливу причетність правоохоронців до діяльності цієї банди.

Залиште свій коментар

Вибір редакції