Політ "Мрії" над Венецією: один з авторів розповів, чому літак так і не здійнявся в рамках проекту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Художник Відкритої групи пояснив theБабелю деталі мистецького проекту.

У ЗМІ розповсюджують неправдиву інформацію про те, що політ українського літака АН-225 "Мрія" над Венецією не стався, бо так і було задумано. Цю інформацію спростував у коментарі theБабелю художник Відкритої групи Павло Ковач.

За його словами, в рамках їхнього проекту "Падаюча тінь "Мрії" на сади Джардіні" політ дійсно мав статись, про це півроку домовлялись митці і до останнього сподівались на позитивне розв'язання питання.

“Ми разом з Міністерством культури півроку робили все можливе, щоб "Мрія" полетіла”, - каже Ковач.

Втім, за місяць до Венеційського бієнале “Авіалінії Антонова” відмовили митцям. Сказали, що повітряне судно перебуває на технічній перевірці.

"Після цього у Відкритій групі був важкий період. У [кожному з] нас боролися художник і громадянин. Якщо б ми сказали всім, що "Мрія" не полетить, нам би відповіли: "Який жах! Проекту не буде. Катастрофа". Наша художня позиція від цього б сильно постраждала. Ми до останнього, в агонії намагалися щось зробити, щоб вона полетіла", — запевняє художник.

Втім, політ був тільки частиною проекту митців - в українському павільйоні на бієнале виставили історію переговорів про політ, і глядачу пропонують спробувати самому розібратися в ланцюжку узгоджень проекту.

Нагадаємо, 8 травня в рамках Венеційської бієнале літак АН-225 "Мрія" мав пролетіти над Венецією та відкинути свою тінь певним чином, підкоряючись задуму художників Відкритої групи. Цей політ називали найбільш амбітним українським культурним проектом, держава виділила на нього 6,5 мільйона гривень, ще близько 2,6 мільйона гривень куратори знайшли через гранти, спонсорів і партнерів. Політ так і не стався, проте стався великий скандал навколо його скасування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції