Політичні домовленості буде зірвано?

Про можливий зрив домовленостей, досягнутих між президентом, прем'єром і спікером, повідомляють учасники нещодавнього політичного конфлікту.

Раїса Богатирьова
Раїса Богатирьова критикує опозицию (Фото: www.partyofregions.org.ua)

Зокрема, у зриві домовленостей опозицію звинуватили представники коаліції. Відповідну заяву з парламентської трибуни зачитала координатор більшості Раїса Богатирьова, яка закликала головуу держави припинити відстоювати інтереси опозиції. 

Богатирьова розкритикувала заяву секретаря РНБО Івана Плюща "як надто жорстку у час пошуку миру і провокативну за своєю тональністю і змістом, оскільки спрямована на підрив базової цінності заяви трьох - довіри".

"Заява Плюща першою завдала удар по цьому фундаментальному фактору заяви... Другим принципово важливим моментом є продовження атаки на КС", - заявила Богатирьова.

"Управління держохорони не може сісти у крісло судді КС, а вона це зробила. Це не просто дискредитація правосуддя, це Піночет по-українськи. Було б простіше виставити по периметру КС вежі з кулеметами і пропустити струм через колючий дріт", - додала депутат.

За словами Богатирьової, "можна багато говорити про відступи президентським оточенням від заяви трійки, про необхідність залишити судові та правоохоронні установи".

"Ми не знаємо про реальність намірів про складання мандатів опозицією. Ми бачимо спроби підірвати досягнутий компроміс і не виконати свої політичні зобов'язання з метою звинуватити у зриві домовленостей саме коаліцію", - заявила депутат. 

Богатирьова звернулася до президента: "Шановний Вікторе Андрійовичу, у вас є історичний шанс відбутися президентом всіх українців".

"Для цього ви зобов'язані забезпечити повернення всіх суб'єктів державного життя в конституційне поле, відновити правопорядок в країні і забезпечити реальне додержання прав і свобод наших громадян", - пояснила депутат. 

Микола Оніщук
Микола Оніщук обурений рішенням щодо Піскуна (Фото: razom.org.ua)

"Для цього потрібно зробити один маленький крок: відрізати пуповину, яка з'єднує президента з опозицією. Опозиція не служить національним інтересам вона провокує на кроки, що підривають стабільність політичного компромісу", - додала вона. 

В той же час, парламентська опозиція продовжує жорстко критикувати коаліцію в зв'язку з її відмовою звільнити Святослава Піскуна з посади генпрокурора. 

"Наша Україна" звинуватила парламентську більшість  в демонтажі домовленостей. Зокрема, депутат Микола Оніщук відзначив, що коаліція йде на руйнування домовленостей свідомо, повідомляє прес-служба "Нашої України".     

За словами Оніщука, за декілька хвилин перед початком вечірнього засідання ВР спікер Олександр Мороз на зустрічі з керівниками фракцій сказав, що у ВР будуть розглянуті вже напрацьовані законопроекти, засідання буде продовжене до вечора і парламентери прагнутимуть виконати план.

«Як тільки опозиція зайшла в зал, їй запропонували голосувати за акти, які не мали ніякого відношення до прийнятого вже порядку денного», - сказав Оніщук. «Тому реакція «Нашої України» була більш ніж обурливою і прогнозованою», - підкреслив він. 

Нагадаємо, що відмова більшості парламенту проголосувати за звільнення Піскуна, раніше викликала серйозну критику на адресу коаліції. В той же час, критика прозвучала і на адресу опозиційних сил.

Як повідомляє korrespondent.net, опозиція залишила залу Верховної ради на знак протесту проти дій коаліції. Також опозиціонери закликали президента розпустити парламент.

В свою чергу, депутати від Партії регіонів оточили парламентську трибуну. 

Крім того, парламент прийняв рішення про продовження своєї роботи до 24:00.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: