Політикою переймаються діти!

Рівень політизації серед дітей і підлітків сягнув небачених розмір, показує соціологічне дослідження Інституту Горшеніна.

Школярі пишуть твір (Фото: dinara.ru)
Школярі добре знають і про переваги України, і про її проблеми. (Фото: dinara.ru)

Рівень політизації серед дітей і підлітків сягнув небачених розмірів. Такими є результати соціологічного дослідження Київського Інституту проблем управління імені Горшеніна, на які посилається УНІАН.

Київський інститут проблем управління імені Горшеніна запропонував п`яти- і шестикласникам написати твір на тему: "У якій країні я живу?". Головною метою дослідження, зазначають в інституті, була перевірка гіпотези про надмірну політизацію суспільства, включно з дітьми.

Унаслідок дослідження "Україна очима дітей" Інститут Горшеніна дійшов висновків, що політизація суспільства сягнула небачених розмірів, охоплюючи навіть такі далекі від політики верстви населення, як діти й підлітки. Школярі 5-6 класів знають імена політиків, подробиці скандалів, розповідають один одному на перерві анекдоти про перших осіб держави.

"З політикою зараз знайомі навіть маленькі діти, які не знають, що це таке. Цю політику можна почути де завгодно, і мені це дуже набридло. З красивого Майдан перетворився на повний жах через цю політику", - цитує інститут один з творів учня 6 класу.

Інститут зазначає, що школярі писали все, що знали про Україну й хотіли розповісти.

Практично в кожному творі можна зустріти описи чудової української природи, родючої землі, працелюбних і привітних людей, веселих свят, мелодійної української мови, промисловості: "Україна – одна з провідних країн в галузі вирощування різних дерев, квітів" (Ярослав Ш., 6 кл.).

Також предметом гордості стало проведення «Євро-2012», досягнення українських спортсменів, українські поети і письменники, а також історичні пам`ятники України – фортеці, церкви і музеї.

Багато дітей в своїх творах приділили увагу проблемам України.

Юлія Тимошенко з дітьми (Фото: www.tymoshenko.com.ua)
Діти прекрасно знають політиків і чутки про них. Одні радіють із політики, а іншим вона набридла. (Фото: www.tymoshenko.com.ua)

Як запевняють експерти інституту, діти виявилися втягнутими в політичні розбрати не менше, ніж дорослі. І разом з патріотичними вигуками з`являлися слова про українську політику, сповнені гіркоти і засудження дорослих: "У Києві революція, бандити борються за перемогу. А порядку немає" (Катерина З., 5 кл.); "Я живу в чудовій країні Україні. Але у нас проходить війна у Верховній Раді України…". (Віталій Л., 5 кл).

Є й задоволені життям в Україні маленькі жителі: "Мене задовольняє промисловість, політика" (Ольга Г., 5 кл.).

Розповідаючи про переваги своєї країни, п`ятикласник Дмитро Ш. називає одну негативну рису: "Мені не подобається в Україні, що в Києві на Хрещатику стоять намети". Владислава С., 5 кл., стверджує, що "ніякі правила і укази нам не потрібні. Ми повинні самі хотіти, щоб наша держава стала найкращою".

Несподіванкою для Інституту Горшеніна стала відвертість шестикласника Миколи Т.: "У Україні є чорні ринки, на яких продають людей, крадені речі, кокаїн, травичку і зброю. У Україні поширені хвороби: СНІД, курячий грип, грип та інші".

У дослідженні "Україна очима дітей" взяли участь всього близько 100 учнів київських шкіл. Дослідження проводилося в рамках річної програми соціологічних досліджень "Ментальні основи вибору" з 2 по 18 травня 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: