Політолог: Митний союз не може бути альтернативою євроінтеграції України

За словами експерта, Росія і країни Митного союзу пропонують Україні шлях, який навряд чи можна назвати конструктивним.

Інтереси України і її керівництва сьогодні лежать на заході - особливо враховуючи експортну орієнтованість великого бізнесу, який підтримує нинішню владу, тому вона не вступатиме в Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану. Таку думку висловив директор Інституту український політики Кость Бондаренко під час зустрічі з віце-президентом Французького інституту міжнародних відносин Тома Гомаром.

За його словами, Росія і країни Митного союзу пропонують Україні шлях, який навряд чи можна назвати конструктивним. "Україна не може терпіти ніяких політичних надбудов, які істотно обмежувати її суверенітет, - вважає експерт. - Тим більше, в Україні перед очима є досвід стосунків між Росією і Білоруссю, які не можна назвати безхмарними".

В той же час, Бондаренко відмітив, що від співпраці з Москвою і Мінськом офіційний Київ нікуди не подінеться. Він нагадав, що Віктор Янукович неодноразово підкреслював, що ці стосунки вибудовуватимуться по формулі "3 1". "Тобто Україна не вступатиме в Митний союз, але співпрацювати з Митним союзом по напрямах, які не суперечитимуть її європейським зобов'язанням", - підкреслив політолог.

Він також виразив надію, що Україна вже найближчим часом зможе підписати угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Крім того, Бондаренко висловив думку, що, незважаючи на зміни в керівництві МВФ, Україна продовжуватиме співпрацю з цією впливовою міжнародною організацією. "Я не вірю в те, що Віктор Янукович уподібниться угорському прем'єрові Віктору Орбану і розірве відносини з МВФ", - сказав він.

За словами експерта, МВФ активно впливав на процес розробки і прийняття реформ в Україні (наприклад, пенсійної реформи, при розробці якої врахований досвід подібних реформ у світі і ради фахівців МВФ), а також надавав серйозну підтримку українській економіці.

Також Бондаренко підкреслив, що сьогодні в українському істеблішменті є дві думки відносно майбутніх стосунків з МВФ. Він нагадав, що нещодавно були озвучені дві радикально різні концепції. Перша належить віце-прем'єрові Сергію Тігіпку, що заявив про безальтернативність стосунків з МВФ. Друга - прем'єрові Миколі Азарову, який заявив про можливість розриву стосунків з МВФ".Хоча остання заява - це швидше особиста позиція Азарова, пошук самостійної політичної платформи в умовах, коли прем'єр потрапив під гостру критику з боку президента", - відмітив Бондаренко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: