Політологи не вірять в таємну угоду Ющенка-Януковича

Політологи вважають, що Ющенко і Янукович можуть домовлятися про спільні дії, але ніяких угод не укладали.

Українські політологи допускають, що між Партією регіонів і Банковою є домовленості, - про це свідчить синхронність їх дій. Разом з тим, вони сумніваються, що ці домовленості були зафіксовані на папері.

Про це виданню "Політична думання" заявили провідні експерти, коментуючи можливість існування угоди за підписами Віктором Ющенком і Віктором Януковичем.

"Я думаю, розрахунок полягає в тому, що після виборів буде створена нова коаліція між "Нашою Україною" і Партією регіонів. Якщо говорити про можливість призначення Ющенком прем'єром після виборів, то... це утопія. Навряд чи існує така домовленість. Тому я і не упевнений, що такий документ (поширений чиновником з Секретаріату президента "таємний договір", - ред.) був підписаний. Але я упевнений, що обидві сторони розглядають можливість співпраці... Неформально регіонали в приватних розмовах підтверджують такі плани, тобто, вони намагатимуться перетягнути на свою сторону "Нашу Україну" і Блок Литвина", - пояснив політолог Олексій Гарань.

У свою чергу, керівник Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Ермолаєв вважає чутки про підписання таємного протоколу між Ющенко і Януковичем інформаційною технологією. "Навряд чи така угода можлива, тому що з моменту підписання вона перетворюється на компромат. Якщо такі документи з'являються, то вони носять "сейфовий", конфіденційний характер. А поява їх в копії просто неможлива... Інша справа, що все це виглядає як хороша технологія, яка діє на підсвідомість. На неї можна накласти будь-яку ситуацію. Зокрема, заява Ющенку про те, що Україна швидко отримає українського прем'єра. Він просто став філософствувати про те, що потрібний патріот, але це немає відношення, як на мене, до якихось угод", - сказав він.

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що Януковича і Ющенко може об'єднувати загальний ворог в особі Тимошенко. Але і цей політолог критично відноситься до інформації про таємний договір.

"Документ такого змісту не може тримати у себе апаратник третього рівня. Насправді, це дуже конфіденційна інформація, яку можуть тримати у себе тільки перші особи і їх довірені особи. У Ющенка такі документи можуть мати... Ульянченко, Безсмертний..." - відзначив він.

Нагадаємо, 25 грудня чиновник Секретаріату президента Ярослав Козачок заявив, що Віктор Ющенко нібито підписав з Віктором Януковичем конфіденційну угоду про взаємодію під час кампанії по виборах президента.

У Партії регіонів, "Нашій Україні" і Секретаріаті президента спростували цю заяву. За дорученням Віктора Ющенка Генпрокуратура розпочала ретельну перевірку за фактом оприлюднення в ЗМІ інформації щодо укладеного між кандидатами у президенти "пакту про ненапад".

В свою чергу Козачок заявляє про репресії, які чинять на нього правоохоронні органи після оприлюднення угоди.

Читайте також: 

Чиновник, що розповів про угоду між Ющенком і Януковичем, скаржиться на репресії

ГПУ перевіряє факт взаємодії Ющенка і Януковича під час виборчої кампанії

Ющенко доручив Генпрокуратурі розслідувати "пакт про ненапад" з Януковичем

Янукович назвав провокацією "пакт про ненапад", узгоджений з Ющенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: