Політологи закликають законодавчо закріпити обов'язкові теледебати

Політологи виявили інтелектуальну та ідейну порожнечу кандидатів в президенти України.

Українські політичні експерти звернулись до депутатів Верховної ради України з проханням терміново внести і законодавчо закріпити питання про обов’язкове проведення дебатів між кандидатами на пост президента.

Про це йде мова у зверненні Київського інституту проблем управління імені Горшеніна та Центру прикладних політичних досліджень Пента до кандидатів в президенти України, народних депутатів, політичних партій, громадських організацій та виборців.

"Ми звертаємось до депутатів Верховної ради України! Необхідно терміново внести і законодавчо закріпити питання про обов’язкове проведення дебатів між кандидатами на пост резидента. Для цього ще є час і це ваш обов’язок – забезпечити конституційне право виборця і привести виборче законодавство у відповідність до європейських норм", - підкреслюється у зверненні, підписаному директором Інституту Костем Бондаренком та директором ЦППД Пента Володимиром Фесенком.

У зверненні зазначено, що перший тур президентських виборів продемонстрував тривожну тенденцію небажання чи нездатності кандидатів у президенти сформулювати чіткі, зрозумілі стратегічні цілі для України. Тому експерти вважають, що в ході трьох турів публічних дебатів кандидати на пост президента повинні сформулювати і захистити свої позиції з таких питань, як внутрішня політика, політичні реформи, боротьба з корупцією, зовнішня політика, роль і місце України в світових політичних процесах, соціальна та економічна політика, програми виходу з кризи.

На думку політологів, більшість кандидатів вели кампанію "під ні до чого не зобов’язуючими лозунгами". "Перший тур виборів залишив по собі відчуття жахливої інтелектуальної та ідейної порожнечі. Не дивно, що вслід за цим слідує електоральне розчарування, а далі – різке зниження патріотичних настроїв у суспільстві", - зазначено у повідомленні експертів.

Політологи впевнені, що кандидати на пост президента повинні чітко сформулювати своє бачення подальшого шляху розвитку України як держави. "Виборці повинні розуміти за що вони голосують. Необхідно, щоб це був вибір не між громадянином Януковичем Віктором Федоровичем і громадянкою Тимошенко Юлією Володимирівною, а між цінностями, світоглядними категоріями, між принципами і стратегічними цілями", - підкреслюється у зверненні.

Нагадаємо, що 14 січня Юлія Тимошенко звернулась до Віктора Януковича з закликом взяти участь у передвиборчих дебатах. Віктор Янукович відмовився, пояснивши, що його дебати з Тимошенко будуть нецікавими українцям.

Янукович, в свою чергу, заявив, що що його дебати з прем' Тимошенко були б не цікаві українцям.

Зі слів Януковича, він не зацікавлений у проведенні таких дебатів. "Мені це абсолютно нецікаво, і я думаю, що нецікаво нікому", - сказав він.

Читайте також:

Янукович: дебати з Тимошенко не цікаві українцям

Тимошенко наказала Януковичу тренуватися в штабі і приходити до неї завтра

Тимошенко продовжує кликати Януковича на теледебати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: