Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Політв’язень Павло Гриб під час судового засідання постійно перебуває у медичній масці

Юнак знімає маску, лише щоб свідчити.

У Росії розпочалось судове засідання у справі Павла Гриба. Військова колегія Верховного Суду розглядає апеляцію, яку подали захисники хлопця. Росія засудила його до 6 років колонії. Нині він у російському СІЗО.  Хлопець з дитинства має низку хронічних хвороб, які загострились під час ув'язнення. Сам Павло на початку місяця звернувся до української влади і заявив, чекає активних дій, які би примусили Москву розпочати перемови про повернення полонених додому, йдеться в ТСН.12.00.

Сьогодні остання судова інстанція для наймолодшого українського політв’язня в Росії Павла Гриба. Самого Павла не доправили до зали суду, він бере участь у процесі через відеозв’язок із СІЗО у Ростові-на-Дону. Під час засідання він перебував постійно у медичній масці, і зняв її лише коли давав свідчення суду.

Павло Гриб наголосив, що не визнає рішення російського суду і називає справу сфальсифікованою ФСБ. Розмовляв він українською мовою через перекладача, але залишається загадкою, чи зрозуміли щось судді, адже був поганий зв’язок і суддям перекладали лише частину його слів.

Павла прийшли підтримати український консул, дипломати країн ЄС та російські активісти, які підтримають Україну.

Нагадаємо, що два роки тому, 24 серпня 2017 19-річний юнак поїхав до білоруського Гомеля на зустріч з дівчиною з Росії – познайомились вони в соціальних мережах. В Республіці Білорусь він зник, а пізніше з`ясувалось, що він перебуває у СІЗО міста Краснодар. Тобто ФСБ викрила його на території іншої начебто незалежної держави.  Російські слідчі звинувачували його в підготовці теракту на шкільній лінійці в Сочі.

Адвокат Павла Гриба неодноразово наголошувала, що вердикт суду базується на зізнанні її підзахисного, яке він зробив під тиском російських силовиків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції