Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Політв'язень Павло Гриб заявив про підміну основного свідка у справі

Замість Тетяни Єршової свідчення давала інша дівчина.

Український політв'язень Павло Гриб18 січня заявив, що під час судового засідання в Ростові замість Тетяни Єршової, яку він нібито схиляв до тероризму, виступала інша дівчина, а листування від її імені вели силовики.

Про це повідомляє "Кавказкий узел".

Павло Гриб у заяві зазначив, що присутній у матеріалах справи переклад з української мови листування з Тетяною Єршовою "вкрай низької якості", а скриншоти листування відсутні. Все це "сформувало певне упередження у звинувачення".

"У січні 2017 року на сайті "ВКонтакте" на ґрунті захоплення закордонним мультсеріалом My Little Pony я познайомився з мешканкою Сочі Краснодарського краю, яку звали Вікторія. Я спілкувався з нею українською мовою. Вікторія сказала, що у неї є подруга Тетяна (Єршова)", - розповів Павло Гриб.

За його словами Гриба, наприкінці лютого 2017 року Єршова запропонувала йому перейти в Skype. Сам Гриб, за його твердженням, не хотів реєструватися в Skype і вирішив скористатися акаунтом свого знайомого Павла Капіноса, з яким також подружився в соцмережі "ВКонтакте".

"Доступ до облікового запису мав не тільки я, але і Капінос", - розповів підсудний.

Гриб переконаний в тому, що в червні - серпні 2017 року від імені Тетяни Єршової з ним спілкувалися російські силовики.

"Мене вирішили виманити. З акаунта Єршової написали, що співробітники ФСБ дозволять їй виїхати за кордон після зустрічі зі мною в Гомелі, від її імені вимагали мої фото. Це була оперативна легенда, як пізніше я зрозумів. Я переконаний, що справжня Єршова не була на зустрічі в Гомелі і в суді. Все це робилося (силовиками), щоб розправитися зі мною, позбавивши волі і медичної допомоги в СІЗО ", - додав він.

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі. Хлопець поїхав до міста Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився в соціальних мережах. Пізніше стало відомо, що він перебуває у слідчому ізоляторі російського міста Краснодар. У нього почалися проблеми зі здоров’ям, однак українських лікарів до нього не допустили.

Тривалий час було невідомо, у чому саме підозрюють Павла, але згодом повідомили, що Гриб з дівчиною нібито обговорювали підрив школи. Проти 19-річного Павла Гриба фабрикують справу за надуманим звинуваченням у підготовці теракту. 

23 липня 2018 року відбулося перше судове засідання у справі Гриба. Прокурору повернули обвинувальний акт на доопрацювання. 7 листопада суд подовжив на 6 місяців арешт Павла Гриба — до 24 квітня 2019 року.

Стан здоров'я політв'язня у СІЗО постіно погіршується, тому захист хлопця просив суд змінити запобіжний захід з тримання під вартою на домашній, арешт. Однак, на засіданні 22 грудня клопотання двокатів не задовольнили.

ВідеоПолітв’язень Павло Гриб практично осліп та має цироз печінки

Військовий суд у Ростові-на-Дону відмовився відпустити під домашній арешт Павла Гриба. І це попри те, що у 19-річного хлопця будь-якої миті може відкритися внутрішня кровотеча, і він потребує кваліфікованого лікування. У Павла здає здоров’я, він практично осліп і не може повноцінно брати участь у судах. А ось батька більше турбує вроджена хвороба юнака, яка без належного лікування почала прогресувати. 

Політв’язень Павло Гриб практично осліп та має цироз печінки

Залиште свій коментар

Вибір редакції