Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Політв'язня Балуха етапували до колонії у Тверській області - правозахисники

У колонії в Твері Балух відбуватиме подальший термін "покарання".

Українського політв'язня Володимира Балуха етапували до колонії у Тверській області.

Про це адвокат Тарас Омельченко повідомив Кримській правозахисній групі.

За його словами, Балух від 29 березня перебуває у ВК-4 м. Торжок Тверській області (ФКУ ВК-4 УФСВП Росії по Тверській області). Зазначається, що колонія №4 розташована на відстані понад 1,5 тисячі кілометрів від будинка Балуха в сел. Роздольне у тимчасово окупованому Криму.

У колонії № 4 Балух відбуватиме подальший термін "покарання" за незаконним вироком кримського "суду".

Нагадаємо, 5 липня 2018 року так званий суд засудив Балуха до п'яти років позбавлення волі в рамках двох кримінальних справ. Його також зобов'язали виплатити штраф у розмірі 10 тисяч рублів. Згодом "суд" окупантів зменшив вирок політв'язню Балуху на один місяць. Правозахисники вважають, що його репресували за проукраїнську позицію, зокрема за прапор України, вивішений у дворі його будинку.

19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. Адвокат Ольга Дінзе наголошувала, що український активіст за час голодування втратив 30 кг ваги. Сам ув’язнений неодноразово повідомляв про знущання над ним в Сімферопольському СІЗО.

Після місяця повної відмови від прийому їжі кримський архієпископ УПЦ КП Климент переконав Балуха вживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50-70 грамів сухарів з чорного хліба і чай з медом). 9 жовтня Балух припинив голодування на час етапу до колонії в Росії, однак зазначив, що їжі, яку там даватимуть, не вживатиме та не одягатиме російську тюремну робу.

18 лютого стало відомо, що Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО у невідомому напрямку. Кримська правозахисна група своєю чергою спростувала слова уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової про "законність" етапування незаконно засудженого в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха до колонії у Росії, а також запевнила, що перевезення політв’язня порушує Женевську конвенцію.

24 лютого Балух перебував в СІЗО м. Армавіра Краснодарського краю РФ. 26 лютого його відвезли до СІЗО у Твері.

ВідеоУкраїнського політв'язня Балуха вивезли до Тверської області Росії

Українського політв'язня Балуха вивезли до Тверської області Росії Але в якій саме із семи тамтешніх колоній він відбуватиме покарання, російські тюремники не повідомляють. Кримські правозахисники наголошують, що етапування Балуха порушує і міжнародні норми, і власне законодавство Росії.

Українського політв'язня Балуха вивезли до Тверської області Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції