Полонені "Аріани" відстрілювалися піротехнікою і намагалися організувати бунт

Українські моряки розказали про ті кола пекла, які їм довелося пройти на борту судна під прицілом автоматів сомалійських бандитів.

Український екіпаж балкера "Аріана" після восьми місяців полону нарешті повернувся додому. 24 моряка, в числі яких дві жінки, ще довго будуть повертатися до нормального життя і згадувати ті кола пекла, які їм довелося пройти на борту грецького суховантажного судна під прицілом автоматів сомалійських бандитів.

Капітан судна Геннадій Воронов і старший механік Володимир Стрєшнєв передчували недобре. "1 травня стармех заявив: "Моліться. Попереду пірати". І розповів, що йдуть численні захоплення суден в Аденській затоці", - згадує другий помічник капітана Сергій Лупачев. Побоювання підтвердилися наступного ж дня, 2 травня 2009 року. "На нас напали всього дев'ять чоловік. Сомалійці наздогнали" Аріану "на двох швидкісних катерах, оснащених потужними японськими моторами. Перевага у швидкості була величезною - ми йшли максимум 11 вузлів, а вони - 20. На судні була оголошена тривога, капітан почав маневрувати, намагаючись не підпустити катери до судна. Але це не допомогло", - констатує вахтовий матрос Юрій Васильченко. Один з піратів спробував закинути з корми невеликий трап з гаками, але з першого разу у нього це не вийшло.

Команда чинила опір захопленню як могла. "Старпом вискочив на палубу і став відстрілюватися суднової піротехнікою - ракетницями і лінеметом (пристрій для подачі каната на відстань). Ми подали сигнал тривоги, а капітан натиснув секретну кнопку, яка сигналізує судновласника про те, що судно захоплене піратами", - розповідає штурман Сергій Лупачев. Але опір виявився марним, варто було сомалійцям зробити кілька пострілів з гранатомета і автоматів.

Піднявшись на судно, пірати побудували команду на палубі і почали уточнювати кількість моряків. За словами другого механіка Андрія Муругова, екіпаж хотів сховати від бандитів двох жінок - кока Ларису Салинську і днювальну Наталю Лось. Однак незабаром стало зрозуміло: їх все одно знайдуть. Довелося вивести жінок на палубу. При цьому у моряків склалося враження, що пірати заздалегідь знали, скільки людей на "Аріани". "Їх проводир відразу заявив, що нас 24, і зажадав пред'явити всіх членів екіпажу", - аналізують пережите моряки. Після побудови більшу частину команди загнали в порожню простору каюту судновласника. "Другого механіка і мене закрили в машинному відділенні, щоб ми могли підтримувати судно на ходу", - говорить третій механік Олександр Лупачев. Наталю та Ларису з чоловіком - штурманом Костянтином Крупським - поселили в окрему каюту. Там вони пробули всі вісім місяців.

Полонені моряки стали будувати плани заколоту. На це більше за інших підбивав Костянтин Крупський, дружина якого була вагітною. Але повстання не сталося, команда побоювалася, що жінки можуть стати жертвами перестрілки. Моряки вирішили обмежитися пасивним опором - знеструмили судно і заявили піратам, що закінчилося паливо. Тоді бандити вигнали весь екіпаж на палубу і сказали, що всі будуть жити тут під палючим сонцем. Хлопців змусили піти на компроміс і повернути електрику.

Нагадаємо, моряки "Аріани" прибули в Одессу 6 січня. Проте зустріч моряків обернулася скандалом.

Представники адміністрації аеропорту відмовилися пускати на територію аеровокзалу представників преси, депутата Одеської міської ради Світлану Фабрикант і кандидата в президенти України Сергія Тігіпка.

Це викликало обурення з боку родичів моряків. У результаті сталася бійка, ніхто не постраждав.

Читайте також:

Зустріч моряків з "Аріани" обернулася бійкою

Звільнені моряки з "Аріани" повертаються в Україну

"Аріана" прибула в оманський порт

 

ВідеоУкраїнські моряки розказали про полон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: